Respawn.pl

Kolejne mecze Kinguin i PRIDE – StarLadder i-League

Autor: Sergiusz Lelakowski

Polacy nie zwalniają z tempa i już dzisiaj czekają ich kolejne mecze w turnieju kwalifikacyjnym do StarLadder i-League S2. PRIDE zagra z PENTA Sports, a Kinguin zmierzy się z GODSENT.

Spotkania zostaną rozegrane w ramach grupy A kwalifikacji do StarLadder i-League S2, turnieju z łączną pulą nagród 300 tys. dolarów.

W pierwszym meczu dnia PRIDE i PENTA zmierzą się o to, kto pozostanie w turnieju, a kto pożegna się z dalszymi rozgrywkami. Oba zespoły przegrały swoje mecze otwarcia, PRIDE z Kinguin i PENTA z GODSENT.

PRIDE oprócz tego ma na koncie ostatnie porażki ze Space Soldiers i MK oraz remisy z Kinguin i Escape. Sytuacja Niemców jest nieco lepsza – zwyciężyli niedawno z LGR i Team Secret oraz przegrali z Team X i AGG wynikami 0:2. Drużyny spotkały się wcześniej w maju tego roku w ramach Razer Rising Stars. Wtedy PENTA Sports pokonało Polaków wynikiem 2:0. Wszystko więc wskazuje na to, że faworytem pierwszego spotkania będą właśnie Niemcy.

PRIDE – PENTA, BO3, 18:00 @ SLTV

Później Kinguin w meczu zwycięzców podejmie GODSENT. Stawka tego meczu bardziej napawa optymizmem – wygrany awansuje do play-offów kwalifikacji.

Szwedzi po prawie miesięcznej przerwie wczoraj wrócili do oficjalnych meczy i zaczęli od zwycięstwa z PENTA Sports wynikiem 2:1, co świadczy o tym, że są przeciwnikiem wartym uwagi. Kinguin przed tym turniejem z kolei przegrało ze Space Soldiers i zremisowało aż trzy BO2, w tym po jednym z AGG i PRIDE. Nie zapominajmy jednak, że to ekipa kierowana przez Mariusza “Loorda” Cybulskiego w maju pokonała Markusa “pronaxa” Wallstena na LAN-ie w Kijowie i GODSENT dzisiaj nie może się czuć zbyt pewnie.

Kinguin – GODSENT, BO3, 21:00 @ SLTV