Respawn.pl

Kolejne przetasowania w szeregach OG! niko ląduje na rezerwie

Autor: Marcin Kapusta

Zmiany w szeregach OG Esports okazały się następstwem fatalnego występu drużyny w europejskim turnieju RMR i ominięciu antwerpskiego Majora!

Dwa tygodnie temu rozpoczęła się restrukturyzacja sekcji CS:GO w OG Esports. Wówczas angaż w wyjściowej piątce stracił Valdemar “valde” Bjørn Vangså, natomiast dziś jego los podzielił także Nikolaj “niko” Kristensen. Tym samym Mateusz “mantuu” Wilczewski pozostał jedynym zawodnikiem z pierwotnego składu.

Twoja ciężka praca i pasja nie zostaną zapomniane. Czasami jednak trzeba dokonać trudnych wyborów, aby iść naprzód. I zawsze musimy je robić z bólem serca. Żeby było jasne, Nikolaj “niko” Kristensen został przeniesiony na ławkę rezerwowych i otrzymał możliwość zbadania indywidualnych ofert. Pomożemy mu znaleźć odpowiednią drużynę, aby mógł jak najszybciej wrócić na serwer. Podmioty zainteresowanie Nikolajem mogą skontaktować się za pośrednictwem maila: marc@forevr.gg.” – zakomunikował zarząd OG za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Niko dołączył do OG Esports w połowie marca 2021 roku, wypełniając wakat po Nathanie “NBK-u” Schmittcie, który miesiąc wcześniej wylądował na rezerwie. W barwach duńskiej organizacji m.in. zwyciężył drugą odsłonę Spring Sweet Spring, wywalczył wicemistrzostwo IEM Summer 2021 oraz dotarł do półfinału czternastego sezonu ESL Pro League. Jeżeli chodzi zaś o formę indywidualną, to Kristensen w trakcie pobytu w OG zanotował przeciętny rating na poziomie 1.00.

Czasami dobre rzeczy muszą się skończyć. Kochałem każdą sekundę spędzoną z graczami OG, którzy są dla mnie jak druga rodzina. Mam nadzieję, że zobaczę ich w centrum uwagi w najbliższej przyszłości. Pozwolono mi zbadać dalsze opcje i jestem gotowy na nowe wyzwania.” – oznajmił 23-letni Duńczyk na Twitterze.

Kto wejdzie w buty Duńczyków? Znamy potencjalnych kandydatów!

Były trener Espady Alexey “OverDrive” Birukov dotarł do informacji, które sugerują, że powstałe luki w składzie OG załatać mogą Mareks “YEKINDAR” Galinskis oraz Justin “jks” Savage. 23-letni Łotysz zaledwie dwa dni temu zakończył współpracę z Virtus.pro, natomiast Australijczyk od listopada ubiegłego roku zasiada na rezerwie compLexity Gaming. Niemniej ostatni raz zameldował się na serwerze pod koniec lutego, gdy wspomógł FaZe Clan podczas IEM Katowice pod nieobecność Havarda “raina” Nygaarda. Co ciekawe, międzynarodowy kolektyw ze zmiennikiem zdołał zatriumfować na deskach Spodka, inkasując tym samym 400 tysięcy dolarów.

Skład OG wygląda następująco:

  • Polska Mateusz “mantuu” Wilczewski
  • Serbia Nemanja “nexa” Isaković
  • Izrael Shahar “flameZ” Shushan
  • Dania Casper “ruggah” Due (trener)
  • Dania Nikolaj “niko” Kristensen (rezerwa)
  • Dania Valdemar “valde” Bjørn Vangså (rezerwa)