Respawn.pl

Kolejne rozstania z x-kom AGO! Grashog i kRaSnaL nie są już “Jastrzębiami”

Autor: Krzysztof Sarna

Spora część kibiców x-kom AGO będzie mogła w końcu odetchnąć! Organizacja z Warszawy powróciła do pięcioosobowego składu. Z zespołem pożegnali się Denis “Grashog” Hristov oraz Szymon “kRaSnaL” Mrozek. Czyżby w końcu podmiot miał się skupić na głównym składzie? 

W szeregach x-kom AGO doszło do kolejnego rozstania. Jeśli chodzi o to dzisiejsze, to jest to zasadniczo podwójna rozłąka, której jednak można się było spodziewać. Grashog oraz kRaSnaL to ta dwójka, która odkłada do szuflady koszulkę z Jastrzębiem na piersi. 

Kolejne pożegnania

Dokładnie 21 kwietnia z warszawską organizacją rozstał się Łukasz “mwlky” Pachucki. Warto jednak w tym miejscu zaznaczyć, że nie była to decyzja organizacji, a samego zawodnika. Ten chce nadal rozwijać swoje umiejętności snajperskie, aczkolwiek AGO zaproponowało mu angaż na pozycji rifflera. 

Natomiast wraz z początkiem maja doszło do pożegnania się z kolejnymi graczami, przez co skład organizacji znad Wisły jest już pięcioosobowy. Jeśli chodzi o Grashoga, to ten “Jastrzębiem” był od 11 października ubiegłego roku. Pierwotnie polsko-bułgarski zawodnik miał rozwijać swoje umiejętności, ale z czasem udało mu się rozgrywać co niektóre starcia. Trzeba jednak przyznać, że miejsca dla 22-latka na aktywne granie za bardzo nie było, przez co ten okresu w tej formacji nie może uznać do udanych. 

Niestety, mimo tego, że udało mi się zabrać wiele cennej wiedzy i doświadczenia, nie był to najlepszy okres w mojej karierze pod wieloma względami. Spędziłem w organizacji ponad 6 miesięcy, z czego mniej więcej tylko połowę w aktywnie grającym składzie. Przez ten okres niestety też były liczne przeszkody – odejście mhLa, prawie 2-miesięczne testy nowego snajpera, rotacje ról, pozycji i graczy w bardzo młodym składzie, nieoptymalny tryb treningowy spowodowany przymusem godzenia szkoły z grą w drużynie przez kilku zawodników i inne ograniczenia. To wszystko z pewnością miało dość negatywny na mnie wpływ – ciężko mi było się odnaleźć w tym systemie zespołowym, co przyczyniło się do mojej bardzo słabej formy indywidualnej. Reszta chłopaków na pewno też na tym ucierpiała, przez co na początku roku wyniki drużynowe były mierne – czytamy w oficjalnym oświadczeniu Hristova. 

Jeśli chodzi z kolei o kRaSnaLa to do AGO dołączył 17 września minionego roku. 19-latek także nie grał przez cały okres swojego pobytu w tej organizacji. Co więcej – ostatnie oficjalne spotkanie rozegrał 14 lutego podczas Malta Vibes Knockout Series 6. Udało mu się jednak zdobyć wicemistrzostwo jesiennej odsłony Polskiej Ligi Esportowej czy dotarł do półfinału Gdańsk Games 2021. 

Aktualny skład x-kom AGO prezentuje się następująco:
  • Damian “Furlan” Kisłowski 
  • Eryk “leman” Kocęba
  • Maciej “F1KU” Miklas
  • Filip “AxEcHo” Czajka
  • Roland “ultimate” Tomkowiak
  • Mikołaj “miNirox” Michałków – trener