Respawn.pl

Strona główna » Kolejne zmiany tuż przed Majorem! Do roszad doszło w szeregach Virtus.pro

Kolejne zmiany tuż przed Majorem! Do roszad doszło w szeregach Virtus.pro

Autor: Krzysztof Sarna

Nieustannie zastanawiamy się, czy na kilka dni przed startem PGL Majora w Sztokholmie dojdzie jeszcze do kadrowych roszad. I okazuje się, że jak najbardziej tak. Tym razem na przetasowania zdecydowało się Virtus.pro, które w stolicy Szwecji zaprezentuje się z Evgeneyem “FL1T-em” Lebedem. 

Jak się okazało – w szeregach Virtus.pro na najważniejszej imprezie w roku zabraknie Sanjara “SANJI-ego” Kulieva. Decyzja taka została podjęta na cztery dni przed rozpoczęciem Majora. Przypomnijmy, że VP rozpocznie przecież imprezę wspieraną przez Valve już od pierwszego etapu. 

Oznacza to, że w Sztokholmie barwy “Niedźwiedzi” reprezentować będzie Evgeny “⁠FL1T⁠” Lebedev. 20-letni zawodnik dokładnie cztery dni temu rozstał się ze swoją dotychczasową ekipą, a mowa tu o forZe. Toteż w barwach tego zespołu spędził najwięcej czasu, wszak Rosjanin z rodzimą organizacją związany był od 23 października 2018 roku i osiągnął naprawdę wiele. Wymienić można chociażby mistrzostwo Copenhagen Games 2019, DreamHacka Open Winter 2019, czy Spring Sweet Spring #1. Do tego dodać jeszcze warto wicemistrzostwo BLAST Pro Series: Moscow 2019. W bieżącym roku Rifler wypracował sobie rating na poziomie 1.18.

Ze słów, które wypowiedział sam Glamazda wynika, że tak naprawdę nie wiadomo, jak finalnie będzie wyglądać zestawienie VP. Nie podjęto na ten moment żadnej selekcji, jednak jak możemy się domyślać – nadchodzące rozgrywki wiele nam w tej kwestii wyjaśnią. 

Chcemy osiągnąć jak najlepszy wynik [na Majorze], a żeby na taki zapracować, drużyna potrzebuje nowego impulsu – zakomunikował Sergey Glamazda, CEO zespołu. – Nadarzyła się okazja do gry z Evgeneyem i postanowiliśmy ją wykorzystać. Na razie nie podjęto żadnych decyzji dotyczących przyszłości naszego składu. Wszystko wyjaśni się po Majorze, kiedy opadnie kurz – kontynuował Rosjanin. 

O odsunięciu SANJI-ego mówiło się już od jakiegoś czasu w kuluarach. 2021 rok nie jest udany dla 23-latka, którego rating na obecny moment wynosi 0.92. Gracz ten “Niedźwiedziem” był od 16 grudnia 2019 roku, jednak nie żegna się on przecież definitywnie z organizacją. Przypomnijmy, że z drużyną wywodzącą się z regionu CIS wygrał drugi sezon Flashpointa, triumfował na cs_summit 7 czy też dotarł do finału Intel Extreme Masters Katowice.