Respawn.pl

Kolejne zmiany w OG. Weteran ląduje na ławce

Autor: Aleksander Kurcoń

OG nadal szuka idealnego rozwiązania dla swojej dywizji CS:GO. Tym razem padło na Valdemara “valde” Bjorna Vangsa. Duńczyk po prawie 900 dniach współpracy wylądował na ławce.

OG potwierdziło dziś przesunięcie valde na ławkę rezerwowych, co de facto oznacza odsunięcie zawodnika od składu na dłuższy, być może permanentny czas. Tym samym kończy się 2,5 letnia przygoda Duńczyka w organizacji. 26-latek był częścią pierwszej uformowanej drużyny pod banderą OG. Od tamtego czasu minęło 889 dni. Po tylu dniach valde rozstaje się z organizacją.

Zmiany wywołane są słabszą formą drużyny w ostatnim czasie. Początek roku był obiecujący, bowiem zespół dobrze poradził sobie w fazie grupowej BLASTA, awansując na wiosenne finały. Później było jednak już gorzej, a wydaje się, że gwoździem do trumny był ponowny brak awansu na Majora. Sam valde potwierdził, że po nieudanym turnieju RMR doszło do długich rozmów, których efektem jest odsunięcie jego od drużyny. Tym samym z pierwotnego składu OG pozostał jedynie mantuu.

Co ciekawe Duńczyk indywidualnie prezentował się bardzo dobrze, był drugim najlepszym graczem statystycznie, ustępując w 2022 roku jedynie Mateuszowi “mantuu” Wilczewskiemu. Mimo to organizacja akurat jego zdecydowała się zmienić. Mówi się, że zawodnik może trafić do Evil Geniuses. Z kolei na razie nie wiadomo, kogo OG weźmie na zastępstwo.