Respawn.pl

Kolejne zmiany we Fnatic! Jackinho odsunięty na rezerwę, smooya tymczasowym zmiennikiem

Autor: Marcin Kapusta

Tragiczny występ Fnatic podczas IEM Fall 2021 oraz brak awansu na Majora przelał czarę goryczy. Na rezerwie wylądował dotychczasowy AWPer, Jack “Jackinho” Ström Mattsson!

Kilka dni temu szwedzko-brytyjski kolektyw fatalnie zaprezentował się podczas IEM Fall 2021, odpadając już w fazie grupowej. Tym samym nie zdołał spełnić głównego celu, jakim był awans na nadchodzącego sztokholmskiego Majora. Tuż po tym blamażu sytuację drużyny skomentował główny snajper, Jackinho. “Oczywiście nie grałem wystarczająco dobrze i konsekwentnie, aby być tam, gdzie chcę być jako zawodnik. Mogę szczerze powiedzieć, że nie byłem wystarczająco silny psychicznie, aby grać w meczu i podejmować ryzyko, które chciałem podjąć. Nie byłem w stanie poradzić sobie z presją bycia profesjonalnym graczem Fnatic i to naprawdę zraniło moją pewność siebie. Zawsze miałem wobec siebie bardzo wysokie oczekiwania i teraz wiem, że muszę się jeszcze wiele nauczyć. To cholernie do bani, że nie udało nam się zakwalifikować na Majora w moim rodzinnym mieście i biorę pełną odpowiedzialność za moje wady i błędy, ale jest jak jest i każdy z nas ma swoją własną drogę do przebycia. Niemniej jeszcze się nie poddaje. Wiem, do czego jestem zdolny w tej grze i zamierzam szlifować swoje umiejętności aż do momentu, w którym i wy się o tym przekonacie.

Dziś Jackinho oficjalnie wylądował na ławce rezerwowych. 22-latek przywdział charakterystyczny czarno-pomarańczowy trykot w styczniu bieżącego roku, aczkolwiek przez ten okres nic wielkiego nie osiągnął. “W nadchodzących miesiącach zbadamy nasze możliwości i będziemy dalej dążyć do osiągania pożądanych wyników.” – napisali przedstawiciele organizacji za pośrednictwem Twittera.

Kto na stałe wejdzie w buty Jackinho? Tego obecnie nie wiemy, jednakże w otwartych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Fall 2021 Fnatic wspomoże Owen “smooya” Butterfield, który pozostaje rezerwowym w hiszpańskim Movistar Riders. Brytyjczyk w ostatnim czasie przyznał, że traktuję opcję przenosin do VALORANTA bardzo poważnie. “Nie chcę przez kolejne dwa lata grywać w trzecim tierze, aby wrócić na szczyt. Jeśli nie będę miał porządnej oferty do stycznia 2022 roku, rozważę przenosiny. Zawsze byłem nastawiony na grę z najlepszymi, ponieważ wierze, że jestem najlepszy. W VALORANCIE będę mógł stale grać przeciwko najlepszym.

Aktualny skład Fnatic wygląda następująco:
  • Szwecja Freddy “KRIMZ” Johansson
  • Szwecja Ludvig “Brollan” Brolin
  • Wielka Brytania ALEX “ALEX” McMeekin
  • Wielka Brytania William “mezii” Merriman
  • Wielka Brytania Owen “smooya” Butterfield (zmiennik)
  • Szwecja Jack “Jackinho” Mattsson (rezerwa)
  • Wielka Brytania Jamie “keita” Hall (trener)