Respawn.pl

Kolejny były gracz Cloud9 ląduje w Sentinels

Autor: Paweł Wilk

Zamieszanie wokół Jaya “sinatry” Wona i odsunięcie go od głównego składu Sentinels sprawiło, że ekipa Shahzeba “ShahZaMa” Khana musiała rozpocząć poszukiwania nowego strzelca. Wybór padł na Tysona “TenZa” Ngo.

19-latek okazał się kolejną postacią, która zdecydowała się porzucić Counter-Strike: Global Offensive i poszukać nowych wyzwań w VALORANCIE. Ofertę szybko wysłało Cloud9, gdzie Kanadyjczyk obarczony został zbudowaniem silnego składu. Już po dziewięciu miesiącach młodego zawodnika w ekipie nie było, ponieważ Ngo zdecydował się skupić na tworzeniu kontentu jako streamer. Jak widać, plany szybko się zmieniły, bowiem z ofertą zatrudnienia przyszło Sentinels, czyli lider ranking północnoamerykańskich drużyn VALORANTA według serwisu Liquipedia, półfinalista First Strike North America oraz triumfator JBL Quantum Cup.

Problemy ShahZaMa i spółki z piątym ogniwem spowodowane są oskarżeniami o napastowanie seksualne przez byłą partnerkę sinatry. Wyjaśnieniem sprawy zajęła się zarówno organizacja Amerykanina, jak i sam Riot Games. Z tego powodu Wona nie oglądaliśmy podczas meczów VALORANT Champions Tour 2021 Masters, gdzie zadebiutował TenZ i miał spory udział w zwycięstwie nad Luminosity Gaming w pierwszej rundzie drabinki wygranych. W kolejnym etapie Sentinels zmierzy się z 100 Thieves.

Aktualny skład Sentinels:

  • Shahzeb “ShahZaM” Khan
  • Michael “dapr” Gulino
  • Hunter “SicK” Mims
  • Tyson “TenZ” Ngo
  • Jared “Zombs” Gitlin