Respawn.pl

Kolejny dzień IEM Katowice 2023 przed nami! Czy F1ku z OG pokonają vicemistrzów z Rio?

Autor: Maks Bartosik

IEM Katowice 2023 dalej trwa. Dzisiaj czeka nas sześć spotkań w ramach fazy grupowej turnieju, po których dowiemy się, kto dołączy do BiG oraz Cloud 9 i pożegna się z IEM Katowice.

Niedziela w Katowicach była niezwykle emocjonująca. Najwięcej emocji miał dostarczyć mecz pomiędzy G2 i FaZe, ale ostatecznie to starcie IHC z Cloud 9 było tym, o którym będzie się mówiło przez kilka następnych dni. Wczoraj z IEM Katowice 2023 pożegnały się także dwie pierwsze drużyny – BiG oraz Cloud 9.

NiP – Outsiders

Poniedziałek z IEM Katowice 2023 rozpoczniemy od starcia NiP z Outsiders, które zaplanowane jest na 12:30. Szwedzi swoje pierwsze spotkanie w fazie grupowej przegrali z Vitality, które nie dało im żadnych szans. Z kolei Jame i spółka dosyć pechowo przegrali z Fnatic. Odpadnięcie jednego z tych zespołów bez zwycięstwa będzie sporym zaskoczeniem, ale ktoś z bilansem 0:2 odpaść musi.

OG – Heroic

Równolegle o drugą wygraną w fazie grupowej powalczy F1ku wraz z OG. Przed ekipą Polaka stoi nie lada wyzwanie, bowiem zmierzą się z Heroic. OG w pierwszym meczu po niesamowitych emocjach ograło MOUZ, z kolei Heroic wczoraj z małymi problemami pokonało Complexity.

Complexity – MOUZ

O godzinie 16:00 również czekają nas dwa spotkania. W pierwszym Complexity zmierzy się z MOUZ. Zarówno Amerykanie jak i europejska formacja przegrali swoje pierwsze starcia i dzisiejszy mecz jest dla nich meczem o życie. Spotkanie te zapowiada się niezwykle interesująco, bowiem obie drużyny w poprzednich meczach pokazały się z naprawdę dobrej strony.

Vitality – Fnatic

W drugim meczu zaplanowanym na 16:00 Vitality zagra z Fnatic o awans do play-offów. Zywoo i spółka świetnie rozpoczęli zmagania w Katowicach i bez większych problemów ograli NiP. Z kolei Fnatic w swoim pierwszym meczu nie miało łatwego zadania i musiało się namęczyć, by pokonać zwycięzców IEM Major Rio 2022.

FaZe – IHC

I na koniec czekają nas dwa mecze zaplanowane na godzinę 19:30. W jednym z nich zobaczymy FaZe, które będzie próbowało powstrzymać niesamowite na tym turnieju IHC. Karrigan i spółka wczoraj przegrali 0:2 z G2, z kolei mongolska formacja ku zaskoczeniu wszystkich wyeliminowała z rozgrywek Cloud 9.

Spirit – Liquid

W drugim Spirit zmierzy się z Liquid. Tak samo jak w przypadko NiP, Outsiders, MOUZ i Complexity, obie drużyny grają z nożem na gardle. Spirit wczoraj wyeliminowało z turnieju BiG, a Liquid nie miało większych szans w starciu z NAVI.

Harmonogram trzeciego dnia IEM Katowice 2023

  • NiP vs Outsiders– 12:30 (BO3)
  • OG vs Heroic– 12:30 (BO3)
  • Complexity vs MOUZ– 16:00 (BO3)
  • Vitality vs Fnatic – 16:00 (BO3)
  • FaZe vs IHC– 19:30 (BO3)
  • Spirit vs Liquid– 19:30 (BO3)

Transmisje z IEM Katowice 2023 z polskim komentarzem możecie oglądać na kanale esl_csgo_pl.