Respawn.pl

Kolejny Major ogłoszony. Brazylijski sen w końcu się spełni!

Autor: Aleksander Kurcoń

IEM Rio 2020, wróć 2022! Brazylia w końcu otrzyma upragniony turniej, który zabrał im covid. Oznacza to, że Major CS:GO po raz pierwszy pojawi się w Ameryce Południowej!

ESL One Rio 2020 było oficjalnie zatwierdzone jako Major, ale pandemia koronawirusa pokrzyżowała wszystkie plany. Turniej został odwołany, a organizacja Majora szybciej przypadła Sztokholmowi i Szwedom, a nawet Antwerpii i Belgom. Brazylijczycy czekali cierpliwie na swoją szansę.

Ostatecznie ESL, Valve i Rio de Janeiro dopięli swego i kolejny, 18. w historii Major zawita do Kraju Kawy. Przejdźmy zatem do szczegółów:

  • turniej rozpocznie się 31 października i zakończy 13 listopada,
  • pula nagród wyniesie milion dolarów,
  • na turnieju pojawią się 24 drużyny,
  • gospodarzem będzie Jeunesse Arena, która pomieści od 15 tysięcy do 22 tysięcy widzów.

To będzie zatem pierwszy Major w historii, który zawita do Ameryki Południowej. To także trzeci kontynent, po Europie i Ameryce Północnej, gdzie zawitają najlepsze drużyny, które będą rywalizować o nieoficjalny tytuł mistrza świata. Kwalifikacje odbędą się poprzez turnieje RMR.

Jest to z pewnością gratka dla fanatyków CSa z Brazylii, którzy zawsze chętnie dopingują swoje zespoły i je oglądają. Teraz będą mogli stworzyć widowisko u siebie. Bilety do sprzedaży trafią już 25 maja, najtańsze – jednodniowe – będą kosztować 89 dolarów. Najdroższe pakiety to wydatek rzędu 1999 dolarów.

https://twitter.com/ESLCS/status/1529144950113419264?s=20&t=2aGeOLUTKb4_y7O5Apnq6g