Respawn.pl

Kolejny zespół zmienia po RMR – Viperio żegna dwóch graczy!

Autor: Maks Bartosik
Tadpole dołączył do Viperio po RMR!

Zmian po zakończeniu turnieju RMR ciąg dalszy! Tym razem padło na brytyjskie Viperio, które zdecydowało się na pożegnanie dwóch zawodników.

Brytyjska formacja zakończyła turniej RMR Europe A na ostatnim miejscu. Viperio przegrało wszystkie swoje trzy spotkania – kolejno z Fnatic, Bad News Eagles i Sprout. Mimo że Giraffe i spółka nie byli stawiani w gronie faworytów do wywalczenia awansu na ostatni turniej rangi Major w CS:GO, to i tak nieudany występ na RMR doprowadził do zmian w zespole.

Dwie zmiany po RMR!

Drużynę opuściło dwóch zawodników – Marco “MMS” Salomon i Jack “Gizmy” von Spreckelsen. Obaj gracze reprezentowali Viperio od października ubiegłego roku, gdy razem dołączyli do budowanego wtedy składu brytyjskiej organizacji. O ile decyzję o odejściu MMS’a można zrozumieć, gdyż 20-letni riffler był najsłabszym ogniwem zespołu podczas RMR i jego rating wynosił zaledwie 0.67, tak rezygnacja z Gizmy’ego może wydawać się wątpliwa. Jego występ na RMR nie był aż tak słaby jak MMS’a, bowiem Gizmy wykręcił rating na poziomie 1.01, drugi najlepszy w drużynie.

Lukę w Viperio pozostałą po odejściu MMS’a i Gizmy’ego wypełnią Javier “Ping” Griffiths oraz Kirk “Tadpole” Stephens. Ping powraca tym samym do zespołu, w którym występował od października do stycznia, gdy został przesunięty na rezerwę.

Natomiast Tadpole to były zawodnik takich organizacji jak London Esports czy Into The Breach. 20-latek w 2020 roku zawiesił karierę gracza CS:GO i przeszedł na VALORANT, jednak po roku zdecydował się na powrót. Ostatnio występował w drużynie pod nazwą Dripmen, którą opuścił na początku kwietnia. Tadpole grał również z obecnym składem Viperio, gdy drużyna arTisTa reprezentowała zespół EKO.

Aktualny skład Viperio prezentuje się następująco:

Ireland Tom “⁠arTisT⁠ Clarke
Ireland Matas “⁠Extinct⁠ Strumila
United Kingdom Callum “⁠Girafffe⁠ Jones
United Kingdom Javier “⁠Ping⁠ Griffiths
United Kingdom Kirk “⁠Tadpole⁠ Stephens

Ireland Ciaran “⁠biscu⁠ King (trener)