Respawn.pl

Koniec afery! ex-ESC oficjalnie odbanowane

Autor: Sergiusz Lelakowski

W dniu 6 lutego 2015 roku scenę Counter Strike’a obiegła szokująca informacja o zbanowaniu członków formacji ex-ESC z wszystkich eventów organizowanych przez Valve oraz w lidze ESEA aż do 2016 roku. Ban miał związek z występkami byłych członków ALSEN, którzy z premedytacją podłożyli się w meczu z inną polską drużyną, skutkiem czego gracze wzbogacili się na znanej nam stronie csgolounge. Tak naprawdę nie wiadomo, dlaczego członkowie ex-ESC zostali oskarżeni i jakie były tego założenia, gdyż Valve nie przedstawiło jednoznacznych dowodów, jakoby drużyna Jacka “Minisa” Jeziaka miała mieć cokolwiek wspólnego z całą aferą, co więcej sami gracze byli zszokowani bezpodstawnymi zarzutami.

szperowypowiedz

W związku z tym jeden z zawodników – Grzegorz “Szpero” Dziamałek – postanowił skontaktować się z Valve w imieniu całej drużyny.

szperolistdovalve

Następnego dnia, tj. 7 lutego, ex-ESC zostało oficjalnie odbanowane (również w lidze ESEA) i może spokojnie przystąpić do kwalifikacji offline na IEM 2015, które odbędą się już w ten weekend 14-15 lutego w Katowicach. Bo my również wierzyliśmy, że INNOCENT is INNOCENT!

innocent