Respawn.pl

Koniec ESL Mistrzostw Polski

Autor: Krzysztof Sarna

Tego typu wieści z pewnością nie należą do najłatwiejszych w przyswajaniu, ale niekiedy należy się z nimi zmierzyć. Dobiega koniec pewien etap w historii polskiej sceny Counter-Strike’a. ESL Mistrzostwa Polski przechodzą do historii…

Nie będzie więcej ESL Mistrzostw Polski, chociaż…

Wydawać by się mogło, że tylko w Polsce podjęto decyzję o zakończeniu krajowych mistrzostw. Sprawa wydaje się jednak bardziej rozległa, wszak mówimy tu o ogólnej decyzji ESL FACEIT Group. Tak więc o krajowy czempionat nie będzie już walki także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. 

Nadchodzący sezon ESL Mistrzostw Polski będzie ostatnim. ESL MP – w przeszłości rozwijane pod szyldem ESL Pro Series, od 2008 roku napędzały rozwój polskiego esportu. Od pierwszych sezonów wyznaczały trendy w zakresie prowadzenia rozgrywek oraz pozwalały kształtować się lokalnym bohaterom i przyszłym gwiazdom, które dziś stanowią o sile nie tylko polskiej, ale i międzynarodowej sceny – czytamy na oficjalnym Twitterowym profilu ESL Polska.

CZYTAJ TAKŻE: Naprawione obrażenia przy headach z AK-47 – Aktualizacja CS2 16/09/2023

Dziękujemy Wam wszystkim – zawodnikom, talentom, drużynom oraz kibicom, za tą wspólną przygodę. Razem stworzyliśmy coś niesamowitego i wynieśliśmy esport w Polsce na piedestał – kontynuowało ESL Polska.

Aktualnym mistrzem Polski jest Ignis Serpens, które w wielkim finale pokonało Anonymo Esports wynikiem 3:1. 

Dojdzie jednak do 27. sezonu ESL Mistrzostw Polska, który będzie ostatnim w piętnastoletniej historii. Z jesiennych ESL MP będzie możliwość awansowania do IEM Katowice 2024, co jest przecież tak ważne i napędzające dla biorących w nich udział polskich ekip. Nie wiadomo natomiast w jaki sposób zostaną rozegrane finały, chociaż świetnym zwieńczeniem byłyby turniej LAN-owy.