Respawn.pl

Koniec pięknej przygody IHC podczas IEM Katowice 2023 – Sk0r i spółka przegrywają z FaZe!

Autor: Maks Bartosik

Zakończyły się ostatnie mecze trzeciego dnia IEM Katowice 2023. Poznaliśmy kolejne dwa zespoły, które pożegnały się z szansą na występ w Spodku.

Poniedziałkowe mecze IEM Katowice 2023 przyniosły nam sporo emocji. Po tym jak Outsiders wyeliminowało NiP, Heroic ograło OG, Vitality awansowało po wygranej z Fnatic, a Complexity wyrzuciło za burtę MOUZ, czekały nas kolejne dwa spotkania.

FaZe – IHC

W pierwszym FaZe mierzyło się z największą sensacją tego turnieju – IHC. Mongolska formacja najpierw wyeliminowała FURIA w fazie play-in, a przed tym starciem wyrzucili za burtę Rosjan z Cloud 9. Wielu fanów na całym świecie trzymało kciuki za to, by piękny sen IHC trwał dalej. Niestety, FaZe okazało się za mocne i mimo walki na pierwszej mapie, IHC nie było w stanie się przeciwstawić europejskiej formacji i musiało pogodzić się z odpadnięciem z IEM Katowice 2023.

Team Liquid – Spirit

W równocześnie rozgrywanym spotkaniu, którego przegrany również żegnał się z turniejem w Katowicach, Team Liquid podejmowało Spirit. Mecz ten zapowiadał się niezwykle emocjonująco i taki też był. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były trzy mapy, a została nim formacja z Ameryki, która pokonała Rosjan 2:1.

IHC i Spirit po tych porażkach odpadły z IEM Katowice 2023. Z kolei FaZe i Liquid zmierzą się jutro w finale dolnej drabinki grupy A. Więcej informacji o IEM Katowice znajdziecie tutaj.