Respawn.pl

Koniec z podrasowanymi grafikami z gier na Steam

Autor: Sergiusz Lelakowski

Pamiętacie No Man’s Sky? Ciężko zapomnieć o grze, która była niesamowicie piękna, interesująca i nieskończenie grywalna… a przynajmniej na przedpremierowych grafikach, bo w rzeczywistości tytuł okazał się być klapą.

Na szczęście już niedługo wkroczy nowa era do sklepu Steam. Koniec z upiększonymi grafikami koncepcyjnymi. Koniec z podkręconymi do granic możliwości obrazkami opartymi na jakimś wypucowanym buildzie gry.

Steam, a raczej właściciele sklepu – Valve – wystosowali odpowiednie pismo do deweloperów, w którym zawarto informację, iż wszystkie grafiki dodawane do katalogu z grą muszą być zobrazowaniem tego, co widzi gracz.

Na pierwszy ogień poszła Dota 2. Zniknęły grafiki koncepcyjne, pozostawiono tylko dwa zwiastuny i garść screenshotów z gry. Włodarze Steam chcą uniknąć sytuacji, w których niezaznajomieni z tytułem ludzie będą czuć się oszukani końcowym produktem gry. Idealnym tego przykładem jest wspomniane we wstępie No Man’s Sky, którego ostateczna wersja nijak miała się do tego, co prezentowały przedpremierowe grafiki.

Nie znaczy to jednak, że grafiki koncepcyjne się już w katalogu Steam nie pojawią. Na nie zostanie zostanie przygotowana osobna sekcja – być może po to, by gracz sam mógł sobie porównać stan faktyczny z planowanym.

Źródło: Kotaku.com