Respawn.pl

Koniec serii! Vitality ogrywa FaZe w finale BLAST Premier Fall Final

Autor: Krzysztof Sarna
Vitality

Ten moment musiał kiedyś nastąpić. Podopieczni Filipa “NEO” Kubskiego z FaZe Clanu odnieśli pierwszą porażkę w finale turnieju od momentu premiery CS2. W decydującym pojedynku BLAST Premier Fall Final lepszy okazał się zespół Teamu Vitality, który zamknął spotkanie w dwóch mapach.

Vitality ograło FaZe

Wielki finał wybornie, fenomenalnie i wyśmienicie rozpoczął się dla organizacji znad Sekwany, która, mimo że przegrała rundę pistoletową, tak całą arenę wygrała do trzech. Przebieg Vertigo nie miał żadnej historii, a indywidualnym występem popisał się Shahar “flameZ Shushan, którego stosunek zabójstw do śmierci wyniósł 23-7, co przełożyło się z kolei na rating 2.25.

Do walki doszło dopiero na Nuke’u. Od prowadzenia 3:0 rozpoczęły “Pszczoły”, ale do przerwy to organizacja ze Stanów Zjednoczonych kontrolowała przebieg zawodów, wygrywając 7:5. Po zmianie stron z kolei konsekwentnie punktowała organizacja znad Sekwany, aczkolwiek w samej końcówce tablica wyników wskazała na remis po jedenaście. Wydawało się zatem, że w końcówce dojdzie do emocji, a w zanadrzu – oglądających czeka jeszcze dogrywka. Finalnie nic z tego typu rzeczy nie miało miejsca, bowiem po tym, jak dwie odsłony z rzędu wygrali Mathieu” ZywOo” Herbaut i spółka, wówczas było po wszystkim.

FaZe Clan 0:2 Team Vitality – Vertigo 3:13, Nuke 11:13

“Pszczoły” wzbogaciły się o 200 tysięcy dolarów. Z racji że obaj finaliści mieli już zagwarantowany udział w BLAST Premier World Final 2023, miejsce powędrowało do najwyższej sklasyfikowanej ekipy w rankingu BLAST-a, która jeszcze nie miała slota na ten turniej. Tym zespołem okazało się Cloud9.

Klasyfikacja końcowa BLAST Premier Fall Final 2023 prezentuje się następująco:

  • 1. Team Vitality – $200 000
  • 2. FaZe Clan –$85 000
  • 3-4. Comeplxity Gaming, Cloud9 – $40 000
  • 5-6. Natus Vincere, Heroic – $20 000
  • 7-8. Astralis, Ninjas in Pyjamas $10 000

Partnerami polskiej transmisji z BLAST Premier Fall Final ponownie zostały marki logitech G, LV Bet, WK Dzik, Hellcase oraz Grześki. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania Counter-Strike 2 najlepszych drużyn świata. Transmisję w języku polskim będzie można oglądać w serwisie Twitch na kanale Piotra “izaka” Skowyrskiego, a przygotuje ją niezawodny zespół GX_Studio. Natomiast relacje i najnowsze wyniki z BLAST Premier Fall Final można znaleźć w naszej specjalnej zakładce.

Materiał powstał przy współpracy z WE’RE Fantasy!