Respawn.pl

Koniec z cheaterami? Mecze nierankingowe, ograniczenia dla graczy bez prime’a – Aktualizacja CS:GO 04.06

Autor: Jan Miękina
aktualizacja cs:go

Czekaliśmy na to w zasadzie, odkąd CS:GO tylko stało się darmowe. Od dzisiaj zawodnicy bez statusu Prime nie będą mogli rozgrywać meczów rankingowych, zdobywać doświadczenia ani otrzymywać losowych dropów. Oznacza to także, że jedynym sposobem na odblokowanie wszystkich funkcji gry, jest teraz jej zakupienie. Z tym wszystkim wiąże się także dodanie nowego trybu rozgrywki dla wszystkich – gier nierankingowych!

Wraz z możliwością gry za darmo, nowi gracze mieli dostęp do losowych dropów, poziomów, trybu rankingowego oraz drogi do zdobycia statusu Prime. Niestety z czasem okazało się, że było to także bramą dla osób o złych zamiarach, do niszczenia doświadczeń innych. Dlatego dzisiaj zmieniamy podejście do nowych graczy.

– piszą deweloperzy gry w najnowszym wpisie na swoim blogu.

Nie da się ukryć, że dostęp do gry za darmo, aż prosił się o wylew cheaterów. Ostatnimi czasy ich ilość była wręcz porażająca, za co Valve przepraszało i tłumaczyło się problemami z Współczynnikiem Zaufania. Od dzisiaj może się jednak to zmienić. Osoby bez statusu Prime nie będą mogły już rozgrywać meczów rankingowych. Nie będą mogły także uzyskać tego statusu zdobywając 21 poziom profilu, ba, samych poziomów nie będą mogli odblokowywać, ponieważ takie konta nie będą otrzymywać doświadczenia za swoje mecze. Wiąże się z tym także brak możliwości odbierania losowych dropów oraz medali za służbę. Po zostaniu zbanowanym, powrót do utrudniania innym gry (za darmo!) nie będzie już taki łatwy!

Co z nieoszukującymi?

Z założenia, gra ma być dostępna za darmo dla osób, które chcą CS:GO przetestować lub grać kompletnie casualowo. Dzisiejsze zmiany ewidentnie kładą na to nacisk, wraz z dodaniem trybu nierankingowego. Ten jest dostępny dla wszystkich (dla tych co kupili grę lub nie). W trybie nierankingowym zawodnicy dalej będą dobierani na podstawie swoich rang, ale wynik meczu nie będzie na nie wpływał. Dodatkowo nie ma w nim ograniczeń, co do poziomów umiejętności kolejkujących graczy (Srebro 1 może skolejkować z Elitą Światową). Z kolei osoby, które rozgrywały dotychczas swoje spotkania rankingowe na koncie bez statusu Prime, mogą zachować swój poziom oraz rangę kupując grę w ciągu najbliższych 14 dni. Z tego co rozumiem, to także zawodnicy, którzy zdobyli już status Prime za darmo, będą mogli go zachować.

Pełna lista zmian:

[Konta bez statusu Prime]

 • Od tej pory konta bez statusu Prime nie będą otrzymywać punktów doświadczenia, poziomów, rang turniejowych, losowych dropów oraz nie będą miały możliwości zdobycia statusu Prime za darmo
 • Konta bez statusu prime nie mogą brać udziału w meczach rankingowych
 • Konta bez statusu prime nie mogą aktywować bonusowych punktów doświadczenia (tych z operacji, – przyp. redakcji) oraz otrzymywać Medali za Służbę

[Mecze nierankingowe]

 • Wprowadzono mecze nierankingowe do trybu Turniejowego, Skrzydłowy oraz Strefa Zagrożenia
  • Mimo wykorzystywania poziomu umiejętności do dobierania zawodników, wynik meczów nie będzie na nie wpływał
  • Konta bez statusu Prime mogą rozgrywać jedynie mecze nierankingowe, ci z zakupioną grą mogą wybierać czy chcą grać o swoją rangę.
  • Mecze rankingowe zawsze będą rozgrywane na zawodników ze statusem Prime, z kolei nierankingowe będą dobierać zawodników z obu grup

[VSCRIPT]

 • Dodano funkcje DebugDrawBoxAngles, GetBoundingMinsOriented oraz GetBoundingMaxsOriented

[Inne]

 • Usunięto pulę map sparingowych, ich miejsce zajmuje tryb nierankingowy
 • Dodano przycisk Importuj w edytorze skórek pozwalający na automatyczną konwersję plików .tga do plików .vtf.