Respawn.pl

Koniec z irytującymi reklamami Shopee – firma znika z polskiego rynku!

Autor: Maks Bartosik
Shopee

Niezbyt długo potrwała przygoda Shopee z polskim rynkiem. Po niecałym półtora roku singapurska firma ogłosiła wycofanie się z Polski.

Shopee pojawiło się na polskim rynku we wrześniu 2021 i błyskawicznie stało się jednym z najpopularniejszych sklepów online. W 2022 roku aplikację na urządzenia mobilne pobrano ponad 7 milionów razy, co uczyniło ich apkę najczęściej pobieraną w Polsce za poprzedni rok. W Polsce Shopee współpracowało również z wieloma influencerami i celebrytami, a w ich reklamach wystąpił  m.in. Sławomir.

CZYTAJ TAKŻE: Czy ta karta graficzna ma sens z 8GB? Test KFA2 RTX 3060 8GB!

Dzisiaj rano po wejściu na stronę sklepu wyświetlał się komunikat, że platforma kończy swoją działalność w Polsce. Pojawiła się również informacja, że od 14 stycznia możliwość składania nowych zamówień za pośrednictwem Shopee Polska zostanie wstrzymana.

Firma poinformowała również, że zamówienia złożone przed 14 stycznia zostaną zrealizowane standardowo.

Shopee

Fot. Shopee Polska

Shopee wyjaśniło powody takiej decyzji w oświadczeniu. Opuszczenie polskiego rynku przez największą platformę ecommerce w Azji spowodowane jest niepewną sytuacją gospodarczą w naszym regionie.

Biorąc to pod uwagę, a także fakt utrzymującej się znacznej niepewności makroekonomicznej tego regionu, która zaburza ocenę możliwości rozwoju w perspektywie długofalowej, zdecydowaliśmy się na zakończenie naszej działalności w Polsce

Polska była pierwszym krajem w Europie, do którego zawitał pomarańczowy sklep. Dopiero potem zdecydowano się na otwarcie działalności kolejno w Hiszpanii i Francji. W kraju nad Sekwaną zadebiutowało w październiku 2021 roku, jednak już po czterech miesiącach zdecydowano zrezygnować z działania we Francji.