Respawn.pl

KONKRETNE STARCIE! Robur zmierzy się z Hardkorowym Koksem na HIGH League 3

Autor: Krzysztof Sarna

Tę walkę śmiało można zaliczyć do tych z serii “naprawdę niespodziewanych”. Na zbliżającej się gali HIGH League 3 dojdzie do potyczki dwóch Robertów. Robert “Robur” Orzechowski zadebiutuje w sportach walki podczas starcia z Robertem “Hardkorowym Koksem” Burneiką. 

Co prawda do HIGH League 3 pozostało jeszcze trochę czasu, jednakże organizacja nie próżnuje i w ostatnim okresie zaczęła publikować kartę walk. W klatce ujrzymy już trzeciego reprezentanta Warszawskiego Koksa, ponieważ do boju stanie Robur. W swoim pierwszym pojedynku nie będzie mieć łatwej przeprawy, ponieważ jego przeciwnikiem jest Robert Burneika, znany także jako Hardkorowy Koksu, który ma za sobą występy w KSW.

Trzeba przyznać, że o Hardkorowym Koksie nie było nam dane usłyszeć w ostatnim czasie. Litwin ma na swoim koncie trzy potyczki w formule MMA, z czego jedna miała miejsce w Konfrontacji Sztuk Walki. Bilans 44-latka to 2-1. Burneika pokonał Marcina Najmana oraz Dawida Ozdobę w MMA Attack, jednakże na KSW 39 uległa Pawłowi “Popkowi” Mikołajuwowi. Hardkorowemu Koksowi jednakże bliżej jest do kulturystki, wszak to w tej przestrzeni północno-wschodni sąsiad Polski ma wiele osiągnięć. 

W Internecie nie brakuje także wymiarów jego partii mięśniowych. 63 centymetry bicepsa czy 142 cm klatki piersiowej bezsprzecznie robią wrażenie, aczkolwiek w walce trudną rzeczą jest dotlenienie tak wielkich muskułów. 

Mówiąc natomiast o Roburze, to ten przygotowuje się pod okiem doświadczonego szkoleniowca, Norberta Daszkiewicza. Członek ekipy WK ma 34 lata, mierzy 180 centymetrów i waży 90 kilogramów. Dysproporcje w walce będą naprawdę spore, ponieważ Burneika waży trzydzieści kilogramów więcej, co oznacza, że jego waga to 120 kg. 

Sam pojedynek odbędzie się na zasadach MMA. Nie ustalono limitu wagowego. 

Gala High League 3 odbędzie się 3 czerwca w ERGO ARENIE (Gdańsk/Sopot). Na tę chwilę wiadomo, że w wydarzeniu wezmą udział także Alberto Simao, który stanie naprzeciwko Marcina Dubiela, a także Denis “Bad Boy” Załęcki, jednakże w jego przypadku nie podano jeszcze oficjalnego oponenta.