Respawn.pl

Kontrakt mantuu z OG przestał obowiązywać! Polak wolnym agentem

Autor: Marcin Kapusta

Mateusz “mantuu” Wilczewski rozpoczął okres wolnej agentury. Jego kontrakt z OG oficjalnie przestał obowiązywać!

W połowie lipca ubiegłego roku mantuu stracił angaż w wyjściowym składzie na rzecz Abdula “degstera” Gasanova. Decyzja została podjęta niespełna miesiąc po tym, jak Rosjanin awaryjnie wspomógł OG podczas wiosennych finałów BLAST Premier. Wówczas wszedł w buty chorego Polaka i wraz z międzynarodowym zespołem dotarł do półfinałów lizbońskich zmagań, pokonując po drodze m.in. Natus Vincere. Dobra dyspozycja drużynowa, jak i sama postawa indywidualna degstera przeważyły o zmianie nominalnego snajpera. Od tego czasu Wilczewski pozostawał na ławie rezerwowych, ale dziś (tj. 6 stycznia) definitywnie opuścił struktury OG i stał się wolnym agentem.

Wraz z nadejściem 2023 roku zostaję wolnym agentem. Mój kontrakt z OG właśnie wygasł i chcę jeszcze raz podziękować klubowi za wspaniałe doświadczenie. W międzyczasie będę streamować, dopóki nie znajdę nowego domu.” – poinformował mantuu w mediach społecznościowych.

Trzy lata niesamowitych zagrań i błyskawicznych flicków. To był zaszczyt patrzeć, jak dorastasz w naszych barwach. Zawsze będziesz częścią historii OG i życzymy Ci wszystkiego najlepszego w twojej obiecującej karierze. Dziękujemy za wszystko, mantuu.” – napisała duńska organizacja za pośrednictwem Twittera. OG zaprezentowało również w formie graficznej bilans pobytu Polaka. Oto statystyki – 1129 dni spędzonych w OG, 412 zagranych map, występ w 34 turniejach, 4057 zabójstw z AWP-y i 160 wygranych clutchów.

Od nowicjusza po jednego z najlepszych snajperów

Historia Mateusza “mantuu” Wilczewskiego w OG jest spektakularna. Zaczynał jako szerszej nieznany nowicjusz na wielkiej scenie, a z czasem ugruntował swoją pozycję i stał się jednym z najbardziej perspektywicznych snajperów na międzynarodowej arenie.

25-latek pod banderą duńskiego klubu m.in. wywalczył wicemistrzostwo drugiego sezonu Flashpointa, IEM New York Europe 2020 i IEM Summer 2021, zwyciężył drugą odsłonę Spring Sweet Spring, a także dotarł do półfinałów 14. sezonu ESL Pro League. Podczas trzyrocznego epizodu wypracował rating na wysokim poziomie 1,13.