Respawn.pl

Kosa z Counter Strike’a 1.6 i Source w CS:GO?!

Autor: Kamil Kowala
kosa

Wczoraj późnym wieczorem deweloperzy CS:GO wrzucili na swoje media społecznościowe jeden krótki filmik, który jednak w społeczności graczy wywołał wielką burzę. Jak wynika z nagrania, do gry ma powrócić kosa, która używana była w dwóch poprzedniczkach Globala.

Duża aktualizacja zapowiadana jest już od paru ładnych tygodni, jednakże do wczoraj nie znaliśmy żadnych konkretów. Parę godzin temu wszystko się zmieniło i wiemy, że częścią dużego update’a w CS:GO będzie powrót kosy z czasów Counter Strike’a Source i Counter Strike’a 1.6. Nóż ten w poprzednich odsłonach naszej ukochanej strzelanki wykorzystywany był, jako podstawowy. Nie wiadomo niestety, czy twórcy gry mają co do niego takie same plany w tym przypadku.

 

Według doniesień osób grzebiących w kodzie gry, zapowiadana aktualizacja na 20-lecie CS’a ma przynieść wiele innych rzeczy. Pierwszą, oczywistą sprawą jest powrót Cache’a do puli aktywnych map turniejowych. Prace nad nową odsłoną jednej z ulubionych map społeczności zostały ukończone w ostatnich dniach września. Od tamtej pory autorzy ciężko pracują nad naprawą błędów i dopieszczaniem szczegółów, a łatki wydają regularnie. Można więc się spodziewać, że dziecko FMPONE będzie brało udział w obchodach rocznicowych słynnego FPS’a. W ramach aktualizacji zapewne ujrzymy również nową skrzynkę– w końcu nie bez powodu Valve zorganizowało konkurs na najlepszą skórkę, która znajdzie się w takowym pojemniku oraz naklejkę do trafienia z kapsułki. Wśród graczy przewijał się również temat operacji, który w wałkowany jest już od miesięcy. Tego niestety nie można potwierdzić, aczkolwiek nie jest to scenariusz bez szans. Pozostaje zacisnąć kciuki i czekać. Najbliższe dni mogą przynieść prawdziwą rewolucję.