Krasnal i Monte lepsi od BiG w pierwszym meczu kwalifikacji do IEM Brazil!

Autor: Maks Bartosik

Dzisiaj rozgrywane są zamknięte kwalifikacje do IEM Brazil 2023. Zakończył się właśnie pierwszy mecz z polskim akcentem, w którym Monte podejmowało niemieckie BiG.

Krasnal i spółka swoje zmagania w closed quali do IEM Brazil 2023 rozpoczęli od ciężkiego spotkania z BiG. Niemcy co prawda grali bez swojego snajpera, SyrsoNa, jednak dalej byli stawiani jako faworyci tego spotkania. Mecz rozgrywany był w formacie Best Of Three.

Mirage

Mecz rozpoczął się od Mirage, wybranego przez Monte. Międzynarodowy skład rozpoczynał po stronie terro i pokazał się z całkiem niezłej strony, wygrywając 7 rund. Po przejściu do defensywy Monte radziło sobie jednak słabiej i ostatecznie przegrało swoją mapę 13:16.

Ancient

Drugą mapą był Ancient, wybrany przez BiG. Krasnal i spółka rozpoczęli go po stronie CT i od samego początku dominowali rywali. Monte prowadziło do przerwy 12:3 i pewnie zmierzało po doprowadzenie do trzeciej mapy. Po zmianie stron BiG starało się wrócić do spotkania, jednak Niemcy zdołali ugrać jedynie sześć rund i za chwilę czekała nas trzecia mapa.

Nuke

A tą był Nuke, którego Monte rozpoczęło po stronie CT. Mimo słabszego początku, gdy Krasnal i spółka przegrywali 0:3, udało im się wyjść na prowadzenie 6:4. Nie wystarczyło to jednak do wygrania pierwszej połowy, bowiem BiG wygrało cztery z pięciu następnych rund i na przerwę schodziło z prowadzeniem 8:7.

Po przejściu do ofensywy Monte pokazało się z naprawdę świetnej strony. Formacja Krasnala nie dawała rywala większych szans i przez pierwsze osiem rund byli nie do zatrzymania. Monte zapewniło sobie aż siedem punktów meczowych i było o krok od awansu do kolejnej rundy. BiG nie złożyło jednak broni i obroniło pięć z nich, aż ostatecznie Monte przełamało ich defensywę przy wyniku 15:13 i zakończyło spotkanie wygraną.

Obecnie trwają dwa mecze z udziałem Polaków – 9INE podejmuje Sprout, a Honoris mierzy się z ENCE. W obu spotkaniach aktualnie jest remis 1:1. W kolejnym meczu Monte zmierzy się z wygranym pojedynku pomiędzy 9INE i Sprout.