Respawn.pl

Krasnal i Monte triumfują w Jönköping!

Autor: Maks Bartosik

Co nie udało się NEO, udało się Krasnalowi! Nasz rodak razem z Monte podniósł dzisiaj puchar za wygranie ESL Challenger Jönköping 2023!

Miniony tydzień to nie tylko rozgrywki BLAST Premier Fall Finals 2023, które ostatecznie zakończyły się wygraną Vitality, ale też zmagania na ESL Challenger Jönköping 2023. Finalnie najlepsi okazali się reprezentanci Monte, którzy w niedzielę wieczorem pokonali Eternal Fire i sięgnęli po końcowy triumf! A jak do tego doszło?

Krasnal z pucharem!

Monte do wielkiego finału przystępowało nie przegrywając wcześniej żadnego spotkania. Krasnal i spółka na swojej drodze pokonali kolejno TYLOO, Nouns oraz Virtus.Pro. W finale czekali na nich Turcy z Eternal Fire, którzy w półfinale wyeliminowali MiBR. Spotkanie rozpoczęło się od wybranego przez Eternal Fire Vertigo, którego ekipa Krasnala wygrała 16:13.

Drugą mapą było Vertigo, którego Monte rozpoczęło po stronie antyterrorystów i mimo przegrywania 5:7 do przerwy, europejska formacja zdołała odrobić straty i doprowadzić do dogrywki. W tej Monte dopięło swego i zdołało pokonać Turków 19:16, sięgając tym samym po końcowy triumf w Jönköping.

Krasnal i spółka za wygraną w ESL Challenger Jönköping 2023 otrzymają 50 tysięcy dolarów.