Respawn.pl

kRaSnaL w 2. rundzie play-off ESL Pro League! Astralis za burtą

Autor: Krzysztof Sarna
kRaSnaL

Pierwsze dwa spotkania fazy play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League za nami! Szymon “kRaSnaL” Mrozek i jego koledzy mają powody do zadowolenia. Po pełnej serii Monte wyeliminował fnatic z turnieju i tym samym gra dalej. Do wielkiej sensacji doszło także w równoległym spotkaniu, wszak Eternal Fire pokonało o wiele wyżej notowane Astralis.

kRASnaL i spółka grają dalej

Organizacja zza naszej wschodniej organizacji potrzebowała trzech map, by udowodnić swoją wyższość w pojedynku z fnatic. Spotkanie mimo wszystko nie było tym z kategorii “najwyższych lotów”, a to choćby dlatego, że tylko jedna mapa wyszła poza 26 rund. Prowadzenie objęło Monte dzięki wygraniu wybranego przez siebie Anubisa do dziewięciu. Freddy “KRIMZ” Johansson i spółka zrewanżowali się na Overpassie, udowadniając tym samym, że nie bez powodu zdecydowali się na jego predykcję. Piętnasta drużyna światowego rankingu HLTV nie miała już czego szukać na Vertigo, na którym była w stanie wygrać jedynie sześć rund. Tym samym fnatic kończy zmagania w osiemnastej odsłonie CS-owej Ligi Mistrzów na 13-16. miejscu. Mrozek i spółka zagrają jutro natomiast w drugiej rundzie play-offów przeciwko Complexity. Zwycięzca tego meczu awansuje do ćwierćfinału.

CZYTAJ TAKŻE: 9INE wypada z najlepszej dwudziestki rankingu HLTV

Dokonali niemożliwego

Eternal Fire to ekipa, która w ostatnich dniach udowadnia, że ciągle jej mało. We wtorek Turcy dokonali czegoś niesamowitego, wszak pokonali zdecydowanie wyżej notowane od siebie Astralis. Co więcej – EF potrzebowało do tego zaledwie dwóch map. Bezsprzecznie wielkiego wiatru w żagle musiało dać 25. sile globu wygranie Vertigo, na którym ta przegrywała co prawda 10:14, ale odwróciła losy tego planu i triumfowała jeszcze w podstawowym wymiarze gry. Duńczycy nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia na Inferno, które przegrali do siedmiu. Jest to wielkie zaskoczenie. Özgür “woxic” Eker i spółka powalczą jutro o ćwierćfinał z BIG. 

Wyniki pierwszej serii wtorkowych spotkań pierwszej fazy play-off osiemnastego sezonu ESL Pro League prezentują się następująco:

Astralis 0:2 Eternal Fire – Vertigo 14:16, Inferno 7:16

Monte 2:1 fnatic – Anubis 16:9, Overpass 12:16, Vertigo 16:6

Osiemnasty sezon ESL Pro League potrwa do 1 października. Łączna pula nagród całego wydarzenia to 850 tysięcy dolarów. Do najlepszej formacji powędruje $200 000. Ponadto mistrzowie zagrają na BLAST Premier World Final 2023 oraz IEM Katowice 2024.