Respawn.pl

Kto drugim finalistą BLAST Premier Spring Showdown? Astralis powalczy z Ninjas in Pyjamas

Autor: Krzysztof Sarna

Pierwszego finalistę BLAST Premier Spring Showdown już znamy. Przypomnijmy, że wczoraj ENCE dokonało sensacji i pokonało Heroic. Dziś natomiast przyjdzie nam wyłonić niedzielnego przeciwnika dla “Ośmiornic” Drugi z półfinałów również zapowiada się pasjonująco, ponieważ o miejsce w finale powalczą Astralis i Ninjas in Pyjamas. 

Wczorajszy dzień, w szczególności dla kibiców z Polski był bardzo udany. ENCE pokonało Heroic i tym samym powalczy o mistrzostwo BLAST Premier Spring Showdown i przepustkę na wiosenne finały. Dziś natomiast przyjdzie nam wyłonić przeciwnika Olka “hadesa” Miśkiewicza i jego kolegów za sprawą potyczki pomiędzy Astralis a Ninjas in Pyjamas. 

Drugi półfinał rozpocznie się o godzinie 16:30. Duńczycy mają za sobą zwycięski finał z Movistar Riders. O wiele więcej działo się w drugiej “ćwiartce”, gdzie Ninjas in Pyjamas było o krok od odpadnięcia z turnieju z Bad News Eagles. Szwedzko-duński kolektyw musiał się bardzo nagimnastykować, żeby wrócić i w ostateczności wygrać te zawody. Finalnie ta sztuka się udała i NiP już dziś powalczy o angaż w finale.

Po raz ostatni te ekipy spotkały się 16 grudnia podczas BLAST Premier World Final. Wówczas po trzech mapach lepsi okazali się Duńczycy. Dzisiejsza konfrontacja zapowiada się interesująco nie tylko z uwagi na derby Skandynawii, ale także pozycje tych drużyn w światowym rankingu HLTV. Wyżej, bo na 7. lokacie jest Ninjas in Pyjamas, podczas gdy podopieczni Martina “trace’a” Heldta są dziesiątą siłą świata. 

16:30 | Astralis vs. Ninjas in Pyjamas – BO3

Spotkanie transmitowane będzie wraz z polskim komentarzem na kanale Twitch ESPORTNOW. Przejdziecie do niego, klikając ten odnośnik.

Więcej informacji na temat rywalizacji BLAST Premier Spring Showdown Europe 2022 znajdziecie w dedykowanej relacji tekstowej.