Respawn.pl

Kto królował na polskim Twitchu w lipcu?

Autor: Michał Maćkowski
Twitch

Za nami kolejny miesiąc 2023 roku, a na polskim Twitchu doczekaliśmy się wielu przetasować jeżeli chodzi o popularność oglądanych transmisji. Wszystko przez trwające wakacje.

Trwają wakacje, więc wielu streamerów aktualnie decyduje się na większe przerwy od prowadzenia transmisji i wyjeżdża. Dlatego też na polskim Twitchu nie doczekaliśmy się spektakularnych akcji, ale za to doszło do zmian w miesięcznych rankingach. Dane pochodzą z portalu Streamerzy.pl.

Powrót króla na polskim Twitchu

W lipcu wielu streamerów ograniczyło swoje transmisje, co niektórym twórcom pozwoliło przebić się do czołówki, a niektórym powrócić na swoje miejsce. Ponownie najbardziej popularnych streamerem w poprzednim miesiącu został Ewroon, który ostatni raz na tronie polskiego Twitcha zasiadł w marcu tego roku. Od tamtej pory jego dominację przełamali między innymi Xayoo_ czy Izak podczas transmisji z Majora.

Na drugie miejsce w lipcowym rankingu skoczył Merghani, który zaliczył skok o dwie pozycje. To jednak najwięcej w rankingu zyskał IWRON3K, który w porównaniu do czerwca awansował aż o 21 pozycji i zamknął tym podium za siódmy miesiąc 2023 roku. Do najpopularniejszej dziesiątki polskich streamerów w lipcu dostali się także Bandura oraz xThorek.

Kasix koronę zostawiła u siebie

Bez zmian na podium okazał się lipiec wśród polskich streamerek. Wciąż największą popularnością cieszy się Kasix, a za nią Angela35. Różnica w średniej liczbie widzów między Kasią a Angelą jest naprawdę spora, bowiem pierwszą z nich ogląda średnio 1300 widzów więcej.  Ostatnie miejsce na podium w rankingu Pań zajęła Nieuczesana.