Respawn.pl

Kto najlepszym snajperem? Kto zadawał najwięcej obrażeń? Sprawdzamy statystyki zawodników z IEM Katowice!

Autor: Michał Maćkowski
IEM Katowice

IEM Katowice 2021 już za nami! W ostatnim artykule przyjrzeliśmy się podstawowym statystykom, a teraz wchodzimy głębiej, bowiem sprawdzamy, jak poradzili sobie snajperzy, supporci czy entry-fraggerzy. Kto okazał się najlepszy na swoich poszczególnych rolach?

Po zakończonym IEM Katowice 2021 GG Predict przygotowało specjalnie zestawienia z kilkoma statystykami, które dotyczą zawodników. Wcześniej przygotowaliśmy dla Was oceny końcowe graczy czy ilość rozegranych map w trakcie turnieju. Teraz skupiamy się na nieco innych kategoriach!

Zacznijmy od ilości zadawanych obrażeń oraz killów na rundę. Najlepszy w tym zestawieniu okazał się reprezentant Virtus.pro Mareks “YEKINDAR” Gaļinskis, którego ADR wyniosło około 92 DMG na rundę. Co ciekawe bardzo słabo na turnieju pod tym względem pokazał się młody zawodnik mouesports Robin “ropz” Kool. Estończyk ewidentnie nie odnalazł podczas IEM’u swojej dobrej formy.

  IEM Katowcie 2021 ADR

Zerknijmy teraz na zawodników, którzy głównie grają AWP. Najlepszym snajperem na IEM Katowice 2021 możemy okrzyknąć również zawodnika Virtus.pro Dzhami “Jame” Ali. Jeżeli dokładnie śledziliście rozgrywki VP na Intel Extreme Masters Katowice to na pewno zauważyliście, że Rosjanin był w naprawdę dobrej formie i mimo, że nie najczęściej posiadał on AWP to i tak pokazywał się z niej najlepiej, zdobywając najwięcej fragów.

IEM Katowcie 2021 AWP

Kto na początku rundy najbardziej ułatwiał swoim kolegom robotę? W tym zestawieniu najlepiej wypadł zawodnik Natus Vincere – Ilya “Perfecto” Zalutskiy, który potrafił praktycznie w każdej rundzie zrobić przewagę dla swojej drużyny. To jednak było za mało dla NaVi, które opadło w ćwierćfinale, przegrywając na triumfatorów całego turnieju, czyli Gambit

IEM Katowice

Kogo po Intel Extreme Masters Katowice 2021 możemy uznać za mistrza granatów błyskowych? Człowiek flash, tak na pewno możemy nazwać reprezentanta BIG – Floriana “syrsona” Rische, który bardzo dobrze obsługiwał swoich kolegów flashami. Co ciekawe tutaj mamy małą rozbieżność, bowiem bardzo dobrze w tym zestawieniu pokazał się także gracz Ninjas in Pyjamas – Hampus “hampus” Poser. Jak Szwed rzucił granat błyskowy, to już wróg się z niego nie otrząsnął.

IEM Katowice

Na sam koniec zobaczmy, kogo nosiło po mapie. Najwięcej po planszy biegał reprezentant Virtus.pro – Alexey “qikert” Golubev. Co najciekawsze bardzo słabo w tym zestawieniu pokazał się Aleksandr “s1mple” Kostyliev, który znalazł się na ostatnim miejscu.

IEM Katowice