Respawn.pl

Kto rządził na polskim Twitchu w lipcu? Powrót króla na tron!

Autor: Michał Maćkowski

Lipiec to pierwszy miesiąc wakacji, a na Twitch’u mogliśmy obejrzeć kilka ciekawych afer i transmisji. W poprzednim miesiącu najlepszy okazał się stary i już nowy król, czyli Ewron. Natomiast królową polskiego Twitcha nadal pozostała Kasix. 

Niektórzy streamerzy wyjechali na wakacje, dzięki czemu inni mieli okazję zgromadzić u siebie większą widownię. Ranking tworzony przez portal Streamerzy.pl nie zmienił się aż tak bardzo, jednak stary król ponownie wrócił na tron. Natomiast królowa prawie od roku okupuje tron i nie widać ani słychać, aby miała z niego ustąpić.

Ewron znowu najlepszy na Twitchu

Zacznijmy od Panów, gdzie stary i nowy król ponownie zasiadł na tronie. W lipcu na polskim Twitchu najlepszy okazał się Ewron, który w czerwcu zdetronizowany został przez Gucia i jego kwadratowe przygody w Minecraft. Co ciekawe Gucio w lipcu spadł aż na piątą pozycję, zaś Ewron odjechał vysotzky, który zajął drugie miejsce. Podium w lipcu zamknął natomiast Franio, o którym ostatnio jest bardzo głośno w Internecie ze względu na jego transmisje z Lizą.

Duży awans w rankingu zaliczył Merghani, który wskoczył do najlepszej dziesiątki i zajął 7 miejsce. Oprócz Merghaniego, zadowoleni z awansu mogą być banduracartel (#15), mrdzinold (#11) czy TAMAE_SENPAI (#20).

Streamerzy.pl

fot.Streamerzy.pl

U Streamerek bez zmian – królowa jest tylko jedna

Wśród streamerek doczekaliśmy się mniejszej ilości zmian w rankingu. Nadal najlepsza na polskim Twitchu w lipcu okazała się Kasix, która okupuje tron już prawie rok. Kasia w sierpniu 2021 roku znalazła się na pierwszym miejscu w rankingu Streamerzy.pl i od tamtej pory ani razu nie oddała prowadzenia. Na drugim miejscu w rankingu znalazła się MRS_Honey, a na najmniejszym stopniu podium stanęła YUNA.

Streamerzy.pl

fot. Streamerzy.pl

W CS:GO sezon ogórkowy trwa

W CS:GO aktualnie nierozgrywane są największe turnieje, więc niektórzy profesjonalni gracze postanowili oddać się streamowaniu. To jednak w lipcu najlepszym polskim kanałem okazał się ESL_CSGO_PL, który transmitował turniej IEM Cologne. Na drugim miejscu znalazł się Pevor, a podium tym razem zamknął PAGO.

Pełne rankingi znajdziecie na stronie Streamerzy.pl