Respawn.pl

Kto zdobył najwięcej fragów przez ścianę, a kto przez smoke’a? Ciekawe fakty IEM Cologne 2022

Autor: Aleksander Kurcoń

Nie milkną echa wspaniałego IEM Cologne 2022, które zakończyło się kilka dni temu. Niemiecki turniej cieszył się sporym zainteresowaniem, a gracze prezentowali genialny poziom. Pora poznać kilka ciekawych faktów na jego temat.

Portal scope.gg jak zwykle przygotował serię ciekawych faktów. Tym razem analitycy zbadali występy wszystkich zawodników na IEM Cologne, by przedstawić nietypowe informacje.

Pewnie nieraz przy małym budżecie zastanawialiście się – kupić kamizelkę czy wszystko zainwestować w broń? Cóż, zawodnik Movistar Riders – DeathZz – przez cały turniej wydał… 19 tysięcy dolarów na niepotrzebny armor! Co to oznacza? Że przez całą rundę Hiszpan nie został ani razu trafiony, więc pancerz kompletnie się nie przydał.

Zostając jeszcze w kwestii wydatków. Wiedzieliście, że przez cały turniej wszyscy gracze zakupili aż 29 razy Zeusa x27? O tym jak przydatny jest to przedmiot niech stanowi fakt, że tylko raz został dobrze użyty – szczęśliwcem był arT z FURII. Za to najczęściej Zeusa kupował apEX – aż sześciokrotnie.

Przejdźmy teraz do jeszcze bardziej nieprzydatnej statystyki, w której króluje ropz. Zawodnik MOUZ aż 8251 klikał przycisk oglądania broni w CS:GO. Kto z was ma coś z ropza i obsesyjnie ogląda broń w trakcie spotkania? To dziwny, ale dosyć powszechny nawyk.

Na sam koniec statystyki zabójstw. Królem zabijania przez granaty dymne jest NiKo – gracz G2 obalił w ten sposób aż 14 przeciwników. Z kolei najczęściej zgłaszanym za wallhacka mógłby być oSee. Zawodnikowi Teamu Liquid ściany w ogóle nie przeszkadzały i za pomocą skanowania zabił aż 21 przeciwników.