Respawn.pl

Kto zostanie mistrzem Polski? Startują play-offy ESL MP Wiosna 2022

Autor: Aleksander Kurcoń

Dobiegają końca ESL Mistrzostwa Polski Wiosna 2022, a co za tym idzie czeka nas długo wyczekiwana faza play-off. W pierwszym dniu zobaczymy pojedynki ćwierćfinałowe.

  • Anonymo – Forsaken

Było blisko, żeby Anonymo nie myślało teraz o ESL Mistrzostwach Polski, a żeby przygotowywało się do nadchodzącego Majora. Drużyna Innocenta jednak musi wrócić na ziemię i skupić się na rywalizacji krajowej. W pierwszym ćwierćfinale Anonymo zmierzy się z Forsaken, czyli drużyną, w której gra były gracz Anonimowych – blacktear5. Obecność Forsaken na tym etapie rozgrywek już samo w sobie jest niespodzianką. Być może skład mniej znanych zawodników ponownie dokona sensacji i awansuje do play-offów.

Faworytem spotkania jest oczywiście Anonymo, które celuje w tytuł mistrza Polski. Pytanie, czy Mocek i spółka znajdą w sobie na tyle motywacji, zwłaszcza po ostatnich wydarzeniach związanych z Majorem. Brak mistrzostwa kraju w gablocie Anonymo to duża ujma dla tej organizacji, dlatego wydaje się, że obecnie jest to cel numer 1. Początek spotkania już o godzinie 16:00. Zwycięzca tej pary zagra w półfinale z Wisłą All in! Games Kraków.

  • HONORIS – MAD DOG’S PACT

W drugiej ćwierćfinałowej parze mierzą się dwie drużyny, które wręcz uwielbiają polskie rozgrywki. To HONORIS i MAD DOG’S PACT. I chociaż obu ekipom w Europie nie idzie zbyt dobrze, tak na krajowym podwórku zawsze sobie doskonale radzą. HONORIS wiosną zeszłego roku triumfowało w ESL Mistrzostwach Polski, jesienią zaś było w finale.

MAD DOG’S PACT będzie z kolei szukało dzisiaj zemsty na ekipie TaZa i NEO. Przypomnijmy, że obie drużyny spotkały się w półfinale jesiennych mistrzostw, wówczas górą było HONORIS. Teraz ponownie oba zespoły mierzą się ze sobą, ale w ćwierćfinale. Zwycięzca tej pary zmierzy się jutro z Illuminar w walce o finał turnieju.

Harmonogram spotkań:

  • 16:00 Anonymo – Forsaken
  • 19:30 HONORIS – MAD DOG’S PACT

Transmisja spotkań odbędzie się na kanale ESL Polska.