Respawn.pl

Strona główna » Które mapy w CS:GO są najpopularniejsze?

Które mapy w CS:GO są najpopularniejsze?

Autor: Michał Maćkowski
CS:GO

Zmiany map w CS:GO zawsze budzą spore zainteresowanie wśród graczy, lecz nie ma co się temu dziwić. Ostatnia zmiana Traina na Ancient na pewno nie została gorąco przyjęta przez społeczność. Jednak czy usunięcie popularnych pociągów było spowodowane słabym zainteresowaniem mapy w trybie turniejowym?

Valve nie dzieli się zbytnio ze społecznością statystykami z CS:GO, dlatego gracze i specjalne platformy same próbują dotrzeć do informacji. Ostatnio informowaliśmy Was o tym, że Polacy to trzecia największa społeczność na świecie w tytule od Valve. W zestawieniu wyprzedzają nas wyłącznie takie kraje jak Stany Zjednoczone i Rosja. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Teraz dzięki platformie Leetify, która przeanalizowała 2 miliony spotkań, dowiedzieliśmy się, które mapy w CS:GO w trybie turniejowym były najpopularniejsze w kwietniu. Podczas matchmaking’ów gracze najczęściej wybierali Mirage, Dusta2 oraz Inferno. Co ciekawe najrzadziej granymi planszami były Vertigo i Train. To właśnie może z powodu słabej popularności Valve zdecydowało się usunąć pociągi z puli map i zastąpić czymś nowym. Niestety zmiana może ponownie przynieść taki sam efekt, kiedy to Cache został zastąpiony Vertigo. Jak widzimy mapa mimo sporych zmian nie zachęciła graczy do gry.

Platforma podczas analizowania spotkań w trybie turniejowym postanowiła policzyć także mapę Ancient. Plansza na dwa miliony rozegranych pojedynków wybrana została zaledwie 11 000 razy! Ciekawe jak sytuacja zmieni się w maju, bowiem dzisiaj mija dokładnie tydzień, odkąd Ancient oficjalnie zostało dodane do turniejowej puli map.

Leetify przeanalizowało również milion spotkań na Faceicie i tutaj sprawa ma się nieco inaczej. Najrzadziej gracze na platformie grają na Cache’u i Vertigo, zaś najczęściej wolą na Mirage, Inferno oraz Duście 2. Co ciekawe Train w tym zestawieniu znalazł się aż na piątym miejscu, wyprzedzając tym między innymi Nuke’a.

Czy Valve zdecydowało się usunąć Traina ze względu na jego słabą popularność w trybie turniejowym? Tego w stu procentach nie wiemy i są to wyłącznie przypuszczenia. Dobrze Ancient mogło zastąpić Vertigo, jednak wtedy twórcy gry przyznaliby się do błędu i usunęli mapę, nad którą dużo pracowali.