Respawn.pl

Kuben dołączy do Dychy w ENCE?

Autor: Maks Bartosik

Wygląda na to, że ponownie będziemy mieć trzech Polaków w ENCE. Najprawdopodobniej nowym szkoleniowcem europejskiej formacji zostanie Kuben!

Szuffla na profesjonalnej scenie CS2 ciągle trwa i niestety, dotyczy również zespołów, w których występują nasi rodacy. Tym razem mowa o ENCE, które najprawdopodobniej dokona dwóch zmian w składzie. Pojawiły się pogłoski, że Dycha straci nie tylko swojego prowadzącego, ale też i trenera.

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień ENCE zamierza zrezygnować z usług Snappiego i dotychczasowego szkoleniowca – SaWa. Zrezygnować to może za dużo powiedziane w przypadku Snappiego, bowiem Duńczyk prawdopodobnie zostanie najzwyczajniej w świecie podkupiony przez Heroic. W jego miejsce miałby dołączyć Gla1ve, który rozstał się z Astralis kilkanaście godzin temu.

Kuben zostanie trenerem ENCE?

Z kolei jeśli chodzi o zastępstwo za portugalskiego trenera, to tutaj serca kibiców znad Wisły zaczną bić szybciej. Według doniesień, ENCE upatrzyło na stanowisko trenera absolutną legendę naszej sceny – Kubena. W sieci pojawiły się screeny z serwera treningowego ENCE, na którym byli właśnie Gla1ve oraz Kuben.

Polski szkoleniowiec jakiś czas temu rozstał się ze swoim poprzednim pracodawcą – Apeks. Jako trener Kuben wprowadził Jkaema i spółkę aż do półfinału BLAST.tv Major Paris 2023, co dotychczas jest jego największym sukcesem w trenerskiej karierze.