Respawn.pl

Kuben i jego Apeks zagrają w play-offach Majora, NIP pakuje się do domu!

Autor: Maks Bartosik
Kuben Apeks

Za nami ostatni mecz fazy legend na paryskim Majorze. Apeks, którego trenerem jest Kuben, mierzyło się w nim z Ninjas In Pyjamas.

W ostatnim meczu fazy legend Blast.TV Major Paris 2023 Apeks trenowane przez Kubena mierzyło się z Ninjas In Pyjamas. Spotkanie rozgrywane w formacie Best Of Three miało rozstrzygnąć się na Vertigo wybranym przez NIP, Ancientcie który był wyborem Apeks oraz w razie konieczności, Inferno.

Vertigo (pick NIP)

Ostatnie spotkanie fazy legend pomiędzy NIP i Apeks rozpoczęło się na Vertigo, wybranym przez Konfiga i spółkę. NIP zanotowało świetne wejście w mecz, wychodząc na prowadzenie 8:2 po stronie terro, jednak do przerwy Apeks zdołało odrobić część strat i mieliśmy wynik 6:9.

Po zmianie stron NIP zgarnęło drugą pistoletówkę w spotkaniu, jednak nie zdołało pójść dalej za ciosem i po chwili to Apeks rozpoczęło powrót do spotkania. Z wyniku 12:8 dla NIP podopieczni Kubena zdołali wrócić i wyjść nawet na prowadzenie 15:14, jednak nie udało im się domknąć spotkania w regulaminowym czasie i potrzebne były dogrywki. W tych Apeks już zrobiło to, czego nie udało im się zrobić kilka minut wcześniej i wygrali mapę rywala 19:17.

Ancient (pick Apeks)

Drugą mapą tego starcia był Ancient, który europejska formacja rozpoczęła od gry w ataku. Podopieczni Kubena zdołali wygrać rundę pistoletową, jednak po chwili NIP złapało wiatr w żagle i zgarnęło cztery kolejne rundy, obejmując prowadzenie 4:1. Apeks odpowiedziało na to wygraniem dwóch rund, jednak pozostałe punkty w pierwszej części padły łupem formacji Aleksiba i do przerwy NIP prowadziło aż 12:3 i pewnie zmierzało po wyrównanie w serii.

Po przejściu do ofensywy NIP dołożyło na swoje konto kolejne dwa punkty i przy wyniku 14:3 wydawało się, że nic już nie przeszkodzi im w wygraniu mapy rywala. A jednak, Apeks podjęło heroiczną próbę powrotu do spotkania, która ostatecznie się udała. Jkaem i spółka najpierw wygrali osiem rund z rzędu, zmniejszając straty do trzech rund przy wyniku 11:14, by potem obronić cztery punkty mapowe NIP i ponownie doprowadzić do dogrywki. A w tej po raz kolejny okazali się lepsi od rywali, tym razem wygrywając 19:16 i pieczętując swój awans do fazy play-off.

Kuben czwartym Polakiem w fazie play-off!

Tym samym Kuben dołączył do Siuhego, Krasnala i Rallena, którzy już wcześniej zapewnili sobie występ w play-offach ostatniego Majora w CS:GO. Te wystartują już w czwartek i potrwają aż do niedzieli, gdy rozegrany zostanie wielki finał Blast.TV Major Paris 2023!

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izaka” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.