Respawn.pl

kuben i siuhy powalczą dziś o finał Majora

Autor: Filip Woszczek
siuhy

Ostatni turniej rangi Major w Counter-Strike: Global Offensive wielkimi krokami zmierza ku końcowi. W grze o trofeum pozostały już tylko 4 zespoły, natomiast wśród nich nadal jest dwójka Polaków.

Jesteśmy już na samym końcu Majora w Paryżu, natomiast w grze nadal pozostała dwójka reprezentantów Polski. Na początek GamerLegion, prowadzone przez Kamila “siuhy” Szkaradka, które stanie przed największym jak do tej pory wyzwaniem. Po łatwym zwycięstwie nad Monte, międzynarodowy miks będzie musiał pokonać Heroic, które jeszcze nie posiada tytułu zwycięzcy Majora na swoim koncie. Duński skład gra ze sobą nieprzerwanie od czerwca ubiegłego roku, a po zakończeniu Majora w Rio na drugim miejscu, są oni zdecydowanie głodni zwycięstwa na tym turnieju.

Drugie ze spotkań to wisienka na torcie dla francuskich entuzjastów CS’a. Vitality, utrzymujące się na 10-krotnej serii wygranych meczów z rzędu, będzie musiało dziś poradzić sobie z równie mocnym przeciwnikiem. Jakub “kuben” Gurczyński i jego drużyna wielokrotnie pokazali już, że są w stanie wygrywać z wyżej notowanymi w rankingu drużynami, jakimi jak Ninjas in Pyjamas, czy Liquid. Dziś publiczność będzie zdecydowanie po stronie Vitality, więc zadanie dla zespołu Polaka zostanie znacznie utrudnione.

15:00 Heroic heroic vs. GamerLegion GamerLegion
19:00 Vitality vv vs. Apeks Apeks

Relację z BLAST Paris Major znajdziecie tutaj.

Transmisję w polskim języku ze wszystkich spotkań Majora w Paryżu można oglądać na kanale Piotra “Izak” Skowyrskiego oraz ESPORTNOW w serwisie Twitch. Organizatorem polskiej transmisji jest GAM3RS_X, które odpowiadało już za realizację PGL Major Antwerpia 2022 i PGL Major Sztokholm 2021. Wcześniej ekipa pod banderą Fantasyexpo pracowała przy transmisjach PGL Major Kraków 2017, FACEIT Major 2018 czy Starladder Major Berlin 2019.

Komentatorzy MajorPartnerami polskiej transmisji z Majora w Paryżu są logitech G, LV Bet, WK Dzik, Adidas, BLIK, Antybaton, Pringles oraz KFC. Zapewnią oni dodatkowe atrakcje i nagrody dla widzów, które umilą im czas w oczekiwaniu na kolejne spotkania CS:GO najlepszych drużyn świata. Polskie transmisje z Majora skomentuje gwiazdorska obsada rodzimych komentatorów w tym między innymi: Piotr ‘izak’ Skowyrski, Łukasz ‘Hermes’ Pożyczek, Olaf ‘Szeregowy’ Ostrowski, Michał ‘MostoW’ Mostowiec czy Piotr Dumanowski, znany komentator sportowy. Ponadto transmisja na kanale Piotra Skowyrskiego zostanie wzbogacona o analizę w której zobaczymy między innymi Kubę “KubiK” Kubiaka, Janusza “Snax” Pogorzelskiego, Dominika ‘Gruby’ Świderskiego. czy Michalinę “Młoda” Chudzińską.

Materiał powstał przy współpracy z WE!RE Fantasy.