Respawn.pl

kuben oraz rallen meldują się w ćwierćfinałach Brazy Party 2023

Autor: Filip Woszczek
kuben apeks

Apeks pod przewodnictwem Jakuba ‘kubena’ Gurczyńskiego melduje się w playoffach turnieju Brazy Party 2023. Do nich dołącza także drużyna Karola ‘rallena’ Rodowicza, która zdołała sprawnie pokonać brazylijskie 00NATION bez straty mapy.

Pierwsza połowa na Ancient rozpoczęła się pięcioma rundami wygranymi w obronie przez Apeks. Ekipa przeciwna zrewanżowała się w ten sam sposób, więc koniec końców do zmiany stron można było oglądać wyrównany pojedynek. Mimo wygrania pistoletówki przez OG na 9:7, podopieczni kubena szybko objęli prowadzenie. Nie oznaczało to jeszcze dla nich prostej drogi do zwycięstwa, ponieważ koniec końców zobaczyć można było dogrywkę. Wtedy to Apeks zdołało zwyciężyć, a potrzebne były do tego dwie dogrywki.

Anubis początkowo rozegrał się zgodnie z dyktandem zawodników Apeks. Drużyna Macieja ‘F1KU‘ Miklasa wyrównała wynik jeszcze przed zmianą stron, ale ich rywale i tak objęli prowadzenie (9:6). Obie ekipy ponownie walczyły “łeb w łeb” w dalszej części spotkania (13:13), ale kluczowe 3 ostatnie rundy wpadły na konto Apeks, co oznaczało ich wygraną w całym spotkaniu. Dla tej drużyny to już siódme zwycięstwo Best of 3 z rzędu.

Apeks Apeks 20 og OG
Ancient 22:20, Anubis 16:13

Anubis wybrany przez Into the Breach okazał się dla nich bułką z masłem w pierwszej połowie. Rallen i jego drużyna zdołali zdobyć aż 12 rund w ataku, natomiast reszta rund była formalnością.

Overpass wcale nie oznaczał dla Brazylijczyków łatwiejszego zadania. 00NATION ugrało tylko 2 rundy w ataku, co nie stawiało ich w pozytywnym świetle, przenosząc się na drugą połowę. Pistoletówka dała im nadzieję na powrót, ponieważ po tym zaprezentowali żelazną defensywę, która wkrótce dała im wyrównanie wyniku (13:13). Jakby tego było mało, brazylijska ekipa zdołała zdobyć piętnasty punkt, ale Into the Breach zainkasowało brakujące 2 rundy. W dogrywce role całkowicie się odwróciły, ponieważ drużyna Polaka dominowała, inkasując 3 rundy w ataku, by zdobyć ostatnią w obronie.

Into the Breach Into The Breach 20 00nation 00NATION
Anubis 16:3, Overpass 19:15

Kolejne spotkania w ramach grup C i D turnieju Brazy Party 2023 rozegrają się jutro. Kamil ‘siuhy’ Szkaradek oraz jego GamerLegion podejmie ENCE, w skład którego wchodzi Paweł ‘dycha’ Dycha, natomiast ekipa 9INE podejmie Cloud9.