Respawn.pl

Kwalifikacje do Hellcase Cup #2: Sferis PRIDE kończy udział w ćwierćfinale

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie tak, zawodnicy Sferis PRIDE wyobrażali sobie debiut w nowym składzie. Polska drużyna przegrała z RuSh3D 2:1 w ćwierćfinale kwalifikacji do Hellcase Cup #2, tracąc szansę na awans do turnieju głównego.

 

PRIDE wystąpiło dziś z Jackiem “MINISEM” Jeziakiem oraz Maciejem “Luz” Bugajem, którzy są nowymi nabytkami organizacji. Więcej o tej sprawie dowiedzie się, wchodząc pod ten adres.

Wydawało się, że mimo zmian, Polacy są w stanie osiągnąć korzystny rezultat. Niestety już od pierwszej mapy RusH3D pokazało swój apetyt na sprawienie niespodzianki, łatwo wygrywając dust2 5:16. Podopieczni Bartosza “Hypera” Wolnego odpowiedzieli Rosjanom na mirage (16:12). Overpass znów zdominowała jednak drużyna z regionu CIS, która tym samym przypieczętowała awans do półfinału.

Sferis PRIDE – RuSh3D 1:2 (5:16 – dust 2, 16:12 – mirage, 3:16 – overpass)

Rosyjski skład nie miał jednak czasu cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż od razu przystąpił on do decydującej batalii o slot na turniej główny. Rywalem Vladislava “El Patrona” Kopitina i spółki było Outlaws. Bułgarzy, po bardzo zaciętym pojedynku wygrali spotkanie, będąc pierwszą drużyną zapewniającą sobie udział w Hellcase Cup #2.

Outlaws – RuSh3D 2:1 (25:23 – train, 13:16 – mirage, 16:10 – cobblestone)

Po wyżej wymienionym starciu rozpoczął się drugi półfinał pomiędzy Vexed Gaming, a Dark Passage. Drużyny pewnie zgarnęły na swoje konto mapy wybrane przez siebie, dlatego ostateczna rozgrywka rozegrała się na mirage. Tam turecki zespół był już blisko wygranej (3:12), lecz Vexed, po stronie atakującej, odrobiło straty, by w konsekwencji doprowadzić do dogrywki i w niej przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

Vexed Gaming – Dark Passage 2:1 (7:16 – cobblestone, 16:6 – nuke, 19:17 – mirage)

Hellcase Cup #2 odbędzie się w dniach 6-13 lutego. Pula nagród zawodów wynosi 10 000 dolarów. Oprócz dwóch zespołów z kwalifikacji, do walki o zwycięstwo w turnieju stanie sześć zaproszonych ekip. Na razie poznaliśmy cztery z nich: FlipSid3 Tactics, Trickesd eSport, iGame.com oraz Rogue Gaming.