Respawn.pl

LDLC ogłasza koniec działalności po trzynastu latach na scenie!

Autor: Maks Bartosik
LDLC-OL

To koniec legendarnej francuskiej organizacji LDLC! Jej włodarze ogłosili, że wkrótce organizacja zakończy swoją działalność na scenie esportowej.

LDLC nie trzeba nikomu przedstawiać. Francuska organizacja, która została założona w sierpniu 2010 roku, na stałe zapisała się w historii esportu. Przez pierwszych dziesięć lat jej nazwa brzmiała Team LDLC, jednak w 2020 roku organizacja nawiązała współpracę z francuskim klubem Olympique Lyon i zmieniono nazwę na LDLC OL.

W swojej długiej historii LDLC zasłynęło z sukcesów przede wszystkim na scenie CS:GO. W 2014 roku francuski skład organizacji, w którym występowali m.in. Nathan “NBK” Schmitt czy Fabien “kioShiMa” Fiey odniósł największy sukces – triumf podczas turnieju rangi Major DreamHack Winter 2014. Kolejne lata nie przynosiły już zbyt wielu sukcesów i to nie tylko na scenie CS:GO. LDLC OL stało się organizacją która była głównie kojarzona z przeszłością, a teraźniejszość budziła niezbyt duże zainteresowanie.

Kilka dni temu oficjalnie potwierdzono zakończenie współpracy pomiędzy grupą LDLC i Olympique Lyon, czego efektem było całkowite zamknięcie dywizji esportowej. W oświadczeniu francuskiej organizacji możemy przeczytać, że powodem zakończenia współpracy był brak wzrostu zainteresowania wokół organizacji.

Ostatni skład dywizji CS:GO który reprezentował barwy LDLC prezentuje się następująco:

France Aurélien “⁠afro⁠ Drapier
France Arthur “⁠Snobling⁠ Benard
France Filip “⁠Graviti⁠ Brankovic
France Hugo “⁠Brooxsy⁠ Di Bono

France Lambert “⁠Lambert⁠ Prigent (trener)

FranceFrançois “AMANEK” Delaunay (rezerwowy)