Respawn.pl

Strona główna » Ledów nigdy za wiele! Sprawdzamy Tracer Smart Desk RGB!

Ledów nigdy za wiele! Sprawdzamy Tracer Smart Desk RGB!

Autor: Marcin Skrętkowicz

Firma Tracer wprowadziła na rynek swój nowy produkt, jakim jest zestaw lamp TRACER Smart Desk RGB. Mają one stworzyć oprawy świetlne pod każde wydarzenie, niezależnie od tego, z czym związane są nasze plany. Wieczorny seans filmowy u boku ukochanej osoby czy może gamingowa sesja z paczką kumpli? Cokolwiek mamy w planach, lampy Tracer Smart Desk RGB z pewnością umilą nam czas i zapewnią niepowtarzalny nastrój.

Biorąc pod uwagę, że żyjemy w w czasach kiedy ledy są szeroko stosowane.. wszędzie. Zapewne Twoja klawiatura, myszka i cała reszta sprzętu w tym momencie bije kolorkami w oczy. Z tego samego założenia wyszła firma Tracer wypuszczając na rynek smart lampki. Lampki wzbogacono o 10 trybów podświetlenia i kompatybilne z nimi 4 tryby muzyczne.

Specyfikacja i cechy produktów:

  • 10 trybów podświetlenia,
  • 4 tryby muzyczne,
  • możliwość ustawienia w pionie oraz w poziomie,
  • regulacja natężenia podświetlenia,
  • zdalne sterowanie przez Bluetooth 5.0,
  • zakres częstotliwości, w którym pracuje urządzenie: 2400 MHz – 2483,5 MHz,
  • zestaw kompatybilny z aplikacją Tuya / Smart Life.

Trzeba przejść teraz do samych lamp. Lampy otrzymujemy w schludnym kartonowym pudełku. Oczywiście zaglądając do środka odnajdziemy dwie lampy, dwa stojaki, kabel usb (do zasilania) i standardowo instrukcję.

Patrząc na kabel to warto wspomnieć, że jest to kabel USB. Jednym kablem podłączamy dwie lampki i tym samym kablem dostarczamy energię do lamp – tak więc już na wstępie wiemy, że lampy nie mają mocnego źródła światła ale nie o to w tym chodzi.

Stojaki są przemyślaną konstrukcją bo lampy w nich możemy umieścić pionowo lub też poziomo – brawo Tracer!

Z tyłu lamp odnajdziemy kilka guziczków do zarządzania lampami ale najlepsze zarządzanie dostarczy nam aplikacja na telefonie – i nie, nie dedykowana. Każda do zarządzania takimi rzeczami. Ja korzystam z Tuya.

  • M – pozwala przełączać pomiędzy 4 trybami muzycznymi – efekty dźwiękowe bazujące na detekcji dźwięku.
  • C – pozwala przełączać pomiędzy 10 trybami predefiniowanych efektów oświetlenia RGB.
  • WŁĄCZ / WYŁĄCZ – włącza lampki.

Podsumowanie

Zawsze pojawia się pytanie czy warto. Cóż.. jeżeli lubimy jak coś nam świeci zza monitora czy też zza telewizora to jak najbardziej. Za zestaw, który zawiera dwie lampy zapłacimy około 160 PLN, więc jest to ciekawa alternatywa wobec bardzo drogich lamp np. Philipsa.

Osobiście nie jestem zwolennikiem ledów ale ustawiają je za telewizorem i włączając tryb oświetlenia zależny od audio.. no mega to wygląda. Fajnie oświetlają ścianę za TV. Chyba przez te lampki pokocham ledy :O

Sprzęt do recenzji został dostarczony przez firmę Tracer lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął tylko gratyfikację w formie recenzowanych lamp. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl