Respawn.pl

Legenda Counter-Strike’a powraca do gry! olofmeister wspomoże FaZe Clan

Autor: Marcin Kapusta

Olof “olofmeister” Kajbjer powraca do aktywnej gry. Dwukrotny triumfator Majora wypełni wakat w FaZe Clanie, pozostawiony przez Marcelo “coldzerę” Davida!

Fakt powrotu Olofa ujawnił jego kolega, Russel “Twistzz” Van Dulken w wywiadzie na łamach Dot Esports. “Myślę, że to najlepsze rozwiązanie, jakie mogliśmy wybrać, ponieważ mamy w zanadrzu jednego z najlepszych lurkerów.. Jest bardzo inteligentnym graczem i wykonuje swoją rolę perfekcyjnie. Naprawdę w niego wierzymy. Z mojego czasu gry z olofmeisterem, mogę bez wątpienia stwierdzić, że jest on najinteligentniejszym graczem, z jakimkolwiek miałem przyjemność grać.” – powiedział Kanadyjczyk.

29-letni weterana pod koniec maja ubiegłego roku postanowił odpocząć od profesjonalnej rywalizacji i ustąpił ze składu FaZe. “W ostatnim czasie czułem się coraz bardziej zmęczony i traciłem motywację. Nadal kocham tę grę, scenę, ale potrzebuję odzyskać motywację, dlatego zdecydowałem się na przerwę. W jej trakcie pomyślę nad swoimi przyszłymi planami” – przyznał wówczas. Po pięciu miesiącach powrócił do międzynarodowej piątki i tymczasowo wszedł w buty Nikoli “NiKo” Kovać, który przywdział barwy G2 Esports. Rolę zmiennika sprawował aż do momentu ściągnięcia Finna “karrigana” Andersena w lutym bieżącego roku. “Czas na zrobienie kroku w tył i poinformowanie Was o mojej przyszłości. Było dużo zabawy, a czas przyszły wygląda naprawdę jasny dla ekipy. Ponadto, jak wszyscy wiedzą, był to mój ostatni turniej z chłopakami z FaZe” – zakomunikował po ponownej rozłące.

Na początku czerwca na ławkę rezerwowych niespodziewanie przeszedł Marcelo “coldzera” David. Z tego też względu lukę po Brazylijczyku załata właśnie olofmeister. Szwed ma wspomóc drużynę podczas wiosennych finałów BLAST Premier, jednak oczekuje się, że utrzyma swoje miejsce w składzie na dłużej.

Podopieczni Roberta “RobbaNa” Dahlströma rozpoczną zmagania w BLAST Premier Spring Finals już za dwa dni. W środowe popołudnie w ramach meczu inauguracyjnego podejmą drugi zespół świata, Natus Vincere.

Aktualny skład FaZe Clanu prezentuje się następująco:

  • 🇳🇴 Håvard “rain” Nygaard
  • 🇱🇻 Helvijs “broky” Saukants
  • 🇩🇰 Finn “karrigan” Andersen
  • 🇨🇦 Russel “Twistzz” Van Dulken
  • 🇸🇪 Olof “olofmeister” Kajbjer
  • 🇸🇪 Robert “RobbaN” Dahlström (trener)