Respawn.pl

Legendarne 3DMAX powraca na scenę Counter-Strike’a

Autor: Marcin Kapusta

Team 3DMAX powróciło na scenę Counter-Strike’a po czterech latach nieobecności. Francuska organizacja przyjęła pod swoje skrzydła rodzimą piątkę! 

Legendarny klub 3DMAX zaczynał przygodę na raczkującej scenie esportowej już w 2011 roku. Przez lata w jego szeregach występowały francuskie, szwedzkie, amerykańskie, fińskie, niemieckie, słowackie oraz duńskie składy, przez które przewinęli się m.in. Aleksi “allu” Jalli, Ladislav “GuardiaN” Kovaćs, Lukas “gla1ve” Rossander, Peter “dupreeh” Rasmussen, Adil “ScreaM” Benrlitom czy Dan “apEX” Madesclaire. Niemniej w 2019 roku 3DMAX musiało zwinąć przysłowiowe stragany z powodu narastających problemów finansowych. Wczoraj (tj. 21 listopada) organizacja po trzech latach wznowiła działalność na scenie, kontraktując dotychczasowych zawodników rywalizujących pod szyldem Looking4Org.

Lucky i spółka z angażem w legendarnej marce znad Sekwany

Od miesięcy pracowaliśmy nad powrotem do CS-a. Bazując na naszej historii, był to oczywisty ruch, ale musieliśmy zrobić do dobrze. Wszyscy dołożyli wszelkich starań, aby nasi fani byli z nas dumni. Wróciliśmy do miejsca, w którym wszystko się zaczęło. To dopiero początek ekscytującej podróży” – oświadczyli przedstawiciele 3DMAX za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Trykot organizacji znad Sekwany przywdziali Ali “hAdji” Hainouss, Bryan “Maka” Canda, Lucas “Lucky” Hastang, Thomas “Djoko” Pavoni, Pierre “Ex3rcice” Bulinge oraz Adrien “killazoo” Legarda w roli trenera. Od momentu rozstania z węgierskim HEET na początku maja bieżącego roku, zawodnicy rywalizowali pod tagiem Looking4Org. Mimo braku odpowiedniego zaplecza, Francuzi doskonale radzili sobie na arenie międzynarodowej. Zwyciężyli bowiem wiosenną edycję krajowego czempionatu znad Sekwany, wywalczyli wicemistrzostwo trzeciej odsłony CCT East Europe Series, a także zakwalifikowali się na ESL Challenger Jonkoping 2023. Tak więc ich saga związana z poszukiwaniem pracodawcy oficjalnie dobiegła końca. Po raz kolejny udowodnili swoimi wynikami, że zasługują na odpowiednie wsparcie.

Nowy skład 3DMAX wygląda następująco:

  • France Ali “hAdji” Hainouss
  • France Bryan “Maka” Canda
  • France Lucas “Lucky” Hastang
  • France Pierre “Ex3rcice” Bulinge
  • France Thomas “Djoko” Pavoni
  • France Adrien “killazoo” Legarda (trener)

Podopieczni Adriena “killazoo” Legardy zadebiutują w nowych barwach już za dwa dni, tj. 24 listopada w ramach ESL Challenger Jonkoping 2023. Uplasowali się oni w grupie B, w której na linii startu zameldują się również MIBR, Virtus.pro oraz GamerLegion pod wodzą Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego. W meczu inauguracyjnym podejmą ekipę Dzhamiego “Jamiego” Aliego, która będzie dzierżyła tytuł niekwestionowanego faworyta. Niemniej jest o co walczyć, wszak stawką jest czek w wysokości 50 tysięcy dolarów oraz slot w 19. sezonie ESL Pro League.