Respawn.pl

Leo_drk na rezerwie 00Nation. Znamy jego potencjalnego następcę!

Autor: Marcin Kapusta

Brak awansu na antwerpskiego Majora zbiera żniwo w obozie 00Nation. Z wyjściowym składem pożegnał się Leonardo “leo_drk” Oliveira!

Ekipa Marcelo “coldzery” Davida doskonale rozpoczęła przygodę z północnoamerykańskim turniejem RMR, ponieważ w inauguracyjnym meczu pokonała faworyzowane Liquid. To był jednak jednorazowy wyczyn, ponieważ później przegrali z compLexity Gaming, Evil Geniuses oraz 9z, tracąc tym samym szanse zdobycia przepustki na antwerpskiego Majora. Blamaż ten stał się bodźcem do przeprowadzenia przetasowań w 00Nation. Angaż w wyjściowej piątce stracił Leonardo “leo_drk” Oliveira.

Od początku roku, wraz ze zmianami w składzie, nastąpiła również zmiana ról. W szczególności ja zmieniłem swoją rolę i choć staraliśmy się ciężko pracować i włożyć wiele wysiłku, to niestety nie osiągnęliśmy oczekiwanych wyników. Porażka podczas turnieju kwalifikacyjnego na Majora była bardzo bolesna. Ze względu na to wszystko zdecydowaliśmy się na zmianę.” – powiedział leo_drk w specjalnym oświadczeniu wideo. “Dla mnie to koniec przygody, która rozpoczęła się od MIBR-u pod koniec 2020.Minęło już praktycznie półtora roku. W tym czasie miałem okazję grać z wieloma doświadczonymi zawodnikami. Zdobyłem wiele doświadczenia, dzięki czemu z pewnością bardzo rozwinąłem się jako osoba i jako gracz.” – dodał.

22-latek związany był z 00Nation od samego początku, tj. od momentu zakontraktowania projektu O PLANO przez norwesko-brazylijską organizację we wrześniu 2021 roku. Pod jej banderą nic wielkiego nie zdołał jednak osiągnąć. Nawet dokonana cztery miesiące temu restrukturyzacja składu, w wyniku której trykot 00Nation przywdziali legendarny Marcelo “coldzera” David oraz aspirujący Santino “try” Rigal, nie zdołała odwrócić złego trendu.

Znamy potencjalne nazwisko następcy leo_drk

Redakcja Dust2 Brazil, która już kilka dni temu informowała o możliwych zmianach w 00Nation, przytoczyła potencjalnych kandydatów do zapełnienia luki po Leonardzie. Mają nimi być Rodrigo “biguzera” Bittencourt z paiN Gaming lub Lucas “Lucaozy” Neves z SHARKS eSports.

Aktualny skład 00Nation wygląda następująco:

  • Brazylia Marcelo “coldzera” David
  • Brazylia Vinicius “vsm” Moreira
  • Argentyna Santino “try” Rigal
  • Gwatemala Mario “malbsMd” Samayoa
  • Brazylia Joao “righi” Righi (trener)
  • Brazylia Leonardo “leo_drk” Oliveira (rezerwa)