Respawn.pl

LET US COOK UGOTOWAŁO FNATIC! Zwycięstwo także na koncie 9INE

Autor: Michał Maćkowski
Snax

Let us cook i 9INE nie zawiodło polskich kibiców. Obydwa zespoły wygrały swoje dzisiejsze spotkania i jutro kontynuują rywalizację w CCT North Europe Series 4.

Nie najlepszy, ale także nie najgorszy dzień w wykonaniu polskich drużyn CS:GO. Na cztery spotkania, dwa padły łupem naszych rodaków. Zwycięsko wyszli bowiem reprezentanci 9INE oraz Let us cook, którzy awansowali do ćwierćfinału czwartego sezonu CCT.

9INE i Let us cook na plus

Dzień z polskimi drużynami rozpoczęliśmy właśnie od 9INE, bo ekipa Wiktora “mynio” Kruka zameldowała się na serwerze już o 10. Dosyć wczesna pora nie przeszkodziła naszym rodakom w pokonaniu Nexus w ramach 1/16 czwartego sezonu CCT North Europe. Polska formacja mimo porażki na wybranym przez rywala Mirage do dwunastu, na kolejnych dwóch planszach pokazała swoją dominację. Najpierw udało się doprowadzić do remisu po wygraniu Overpassa do dziewięciu, a następnie domknięciu spotkania na Nuke do siedmiu.

9INE vs Nexus – 2:1

 • Mirage – 12:16
 • Overpass – 16:9
 • Nuke – 16:7

Na wieczór otrzymaliśmy prawdziwe widowisko z udziałem Let us cook. Ekipa Janusza “Snaxa” Pogorzelskiego w tym samym turnieju co Honoris i 9INE podejmowało fnatic. Europejska formacja, zajmująca aktualnie dziewiąte miejsce w światowym rankingu HLTV było zdecydowanym faworytem, ale namęczyło się z polsko-rumuńską drużyną. Najpierw reprezentanci szwedzkie organizacji dopiero po dogrywce wygrali Nuke. To jednak Let us cook bardzo szybko zrewanżowało się swoim oponentom i odpowiedzieli na Vertigo, wygrywając od sześciu. Na sam koniec zespoły zmierzyły się na Mirage, gdzie Snax i spółka prawie dali wrócic zawodnikom fnatic po wygraniu pierwszej połowy 11:4. Ostatecznie jednak Let us cook wygrało 16:14.

Let us cook vs fnatic – 2:1

 • Nuke – 15:19
 • Vertigo – 16:6
 • Mirage – 16:14

Honoris i AGO z porażkami

Niestety to było na tyle, jeżeli mówimy o wygrywaniu polskich drużyn na arenie międzynarodowej. Honoris w tym samym turnieju co 9INE i Let us cook zbytnio się nie popisało i nie wykorzystało szansy, jaką otrzymali po zrezygnowaniu z gry Ninjas in Pyjamas. Zespół Wiktora “TaZa” Wojtasa dostał bezpośrednie zaproszenie do fazy pucharowej, lecz już na starcie przegrał z Sinners.

Honoris vs Sinners – 1:2

 • Nuke – 16:13
 • Overpass – 11:16
 • Ancient – 14:16

Pierwszej szansy na awans do play-offów drugiego sezonu CCT West Europe nie wykorzystali gracze AGO, którzy po dwóch ważnych zwycięstwach, w meczu o wyjście do kolejnej fazy z bilansem 3-0 przegrali z akademią Spirit. Przed jastrzębiami jeszcze dwie szanse na awans do dalszej części rozgrywek.

AGO vs Spirit Academy – 0:2

 • Anubis 8:16
 • Mirage – 17:19