Respawn.pl

LETN1 zaczyna azjatycki epizod! Serb nowym trenerem TYLOO

Autor: Marcin Kapusta

Chińska formacja TYLOO zatrudniła nowego trenera tuż po blamażu w kwalifikacjach do antwerpskiego Majora. Został nim były gracz CR4ZY, Nestor “LETN1” Tanić!

TYLOO to mój nowy dom. Jestem bardzo podekscytowany pracą z chłopakami, dołożymy wszelkich starań, aby osiągnąć wspólne cele.” – poinformował za pośrednictwem Twittera. Serbski weteran wypełnił tym samym wakat po QiFangu “Karsie” Su, który ustąpił ze stanowiska głównego szkoleniowca sekcji CS:GO na początku kwietnia bieżącego roku.

LETN1 rozpoczął profesjonalną karierę w 2012 roku w iNation. Z tą organizacją utożsamiał się aż przez pięć lat, notując wiele mniejszych sukcesów na krajowej scenie. W październiku 2017 przywdział trykot CR4ZY, zagrzewając miejsce w składzie m.in. u boku aktualnego reprezentanta G2, Nemanjy “huNtera-” Kovaća. Bałkańska piątka niespodziewanie zadomowiła się w czołowej 20. światowego rankingu HLTV, a w jej dorobku znalazł się triumf w DH Open Rotterdam 2019 oraz dwukrotne srebro podczas turniejów z cyklu DreamHack Open. Dobre wyniki oraz pięcie się po rankingowych szczeblach spowodowało, że cały skład CR4ZY na początku stycznia został zakupiony przez c0ntact Gaming. Po tej transakcji zespół mocno obniżył swoje loty, a po zaledwie sześciu miesiącach amerykańska organizacja zrezygnowała z prowadzenia sekcji CS:GO. Sam LETN1 postanowił zakończyć karierę profesjonalnego gracza i przerzucił się na role coachingowe. Wpierw zasiadał w sztabie szkoleniowym EXTREMUM jako menadżer i analityk, a od kwietnia 2022 roku trenował estoński kolektyw SC eSports.

Plan jest taki, aby jak najwięcej czasu spędzać i trenować w Europie. Do Azji wrócimy prawdopodobnie tylko na turnieje RMR. BnTeT jest IGL-em, a jego angielski jest na bardzo wysokim poziomie, pracowaliśmy razem przez ostatni rok w barwach EXTREMUM. On będzie im tłumaczył wszystko, co powiem, ale większość graczy umie choć trochę porozumiewać się po angielsku, więc mogą zrozumieć, co mówię. Nie sądzę, żeby był to wielki problem.” – oświadczył 29-latek na łamach portalu HLTV.org.

Warto wspomnieć, że to nie pierwszy przypadek, gdy TYLOO zakontraktowało trenera spoza Państwa Środka. W przeszłości za wyniki chińskiej drużyny odpowiadali m.in. Luis “peacemaker” Tadeu oraz Ivan “Johnta” Shevtsov.

Aktualny skład TYLOO wygląda następująco:
  • Chiny Hansel “BnTeT” Ferdinand
  • Chiny YuLun “Summer” Cai
  • Chiny YuanZhang “Attacker” Sheng
  • Chiny Zhenghao “DANK1NG” Lv
  • Chiny Kelun “SLOWLY” Sun
  • Serbia Nestor “LETN1” Tanić (trener)