Respawn.pl

LGB eSports z nową drużyną CS:GO

Autor: Sergiusz Lelakowski

Nie, ten tytuł nie jest pułapką. Organizacja LGB eSports postanowiła zakontraktować drugą drużynę Counter-Strike: Global Offensive, w której grają… kobiety. W szeregi LGB wstąpiła żeńska drużyna Icy Phoenix, która w ostatnim czasie dostała się do finału turnieju Go-Female, gdzie zajęła drugie miejsce.

Informację o negocjacjach otrzymaliśmy już miesiąc temu, lecz nie mogliśmy podzielić się tą nowiną. Dziś po południu oficjalnie ogłoszono nawiązanie współpracy między organizacją a drużyną. Poprzez nawiązanie tej współpracy widoczna jest rosnąca rola kobiet na scenie CS:GO. Zdecydowanie jest to niesamowita szansa dla LGB eSports.fe, gdyż od tego momentu są pełnoprawnymi profesjonalnymi zawodniczkami. Dziewczyny mogą poświęcić się grze i skupić na odnoszeniu jeszcze większej ilości sukcesów.

W imieniu LGB eSports na temat tego transferu wypowiedział się Per Lilliefelth:

To jest dla nas genialny projekt i wierzymy, że to pomoże rozwinąć CS:GO jeszcze bardziej, gdy dziewczyny zobaczą, że jest to świetna gra. Naszym zawodniczkom zapewnimy odpowiednie narzędzia oraz wsparcie, którego potrzebują do osiągania sukcesów. Mamy także nadzieję, że uda nam się zniwelować granicę pomiędzy męskimi a żeńskimi graczami. Szczerze wierzymy, że uda nam się stworzyć nowy ranking, gdzie dziewczyny też będą brane pod uwagę. Mamy nadzieję, że więcej organizacji zrozumie, jak ważne są kobiety w eSporcie.

Skład LGB eSports.fe prezentuje się następująco:

no Aurora “aurora” Lyngdal
no Matilde “mattye” Wiik
no Hanne “HaySS” Skaardal
no Hege “Hedje” Botnen
sweden Lizette “L.K.S” Scheich

Drużyna w tym roku wystąpi w jeszcze kilku turniejach, a najbliższy z nich to DreamHack Tours, który odbędzie się we Francji w dniach 7-10 maja.

LGB eSports.fe biorą udział w projekcie “Girls in action”.

newsbar