Respawn.pl

Strona główna » Lioncast tworzy drużynę CS:GO

Lioncast tworzy drużynę CS:GO

Autor: Sergiusz Lelakowski

Niemiecka firma, zajmująca się produkcją sprzętu dla graczy, zdecydowała się na stworzenie własnej drużyny. W zespole zobaczymy czterech doświadczonych Niemców oraz jednego Polaka.

Team Lioncast jest trzecią niemiecką drużyną, która będzie zajmowała się graniem na pełny etat otrzymując stałą pensję. Zawodnicy mają spory bagaż doświadczeń, które gromadzili m.in. za czasów Counter-Strike 1.6. W skład wchodzi dwóch byłych zawodników ALTERNATE aTTaX – mowa jest o Davidzie “CHEF-KOCH” Nagel i Manuelu “approx” Zeitz. Zeitz dołączył do ALTERNATE kilka miesięcy po odejściu Nagela.

Kolejnym reprezentantem jest były zawodnik KILLERFISH eSports – Antonin “TONI” Bernhardt. TONI we wrześniu ubiegłego roku rozstał się z KFeSports po dokładnie 7 miesiącach współpracy. Wcześniej występował również w szeregach myRevenge.

W drużynie zobaczymy również Dimitriosa “stavros” Smoilisa – byłego zawodnika Planetkey Dynamics, który w 2014 razem z PD dostał się do fazy playoff podczas pierwszego major evnetu – Dreamhack Winter.

Ostatnim zawodnikiem w zespole jest Oskar “oskarish” Stenborowski, czyli do niedawna zawodnik CSGL. Polak również w przeszłości grał dla organizacji KILLERFISH, z którą to zdobył drugie miejsce na Mistrzostwach Niemiec, gdzie doznali porażki 2-1 w meczu z mousesports.

Aktualnie nie wiemy jeszcze, kiedy Team Lioncast będzie miało swój debiut na międzynarodowej scenie.