Liquid po szalonym meczu pokonuje Vitality i awansuje do półfinałów IEM Katowice 2023!

Autor: Maks Bartosik

Za nami drugi ćwierćfinał IEM Katowice 2023. Team Liquid po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonało Team Vitality i awansowało do półfinału turnieju!

Po tym jak Natus Vincere wyeliminowało Outsiders w pierwszym piątkowym meczu, w drugim spotkaniu Vitality mierzyło się z Team Liquid. Stawką tego meczu był awans do półfinału IEM Katowice 2023.

Overpass (pick Liquid)

Mecz rozpoczął się od Overpassa, który wybrali zawodnicy Liquid, którzy zaczęli po stronie terrorystów. Od samego początku jednak to Vitality w pełni dominowało rywali. Zywoo i spółka wygrali pierwszych dwanaście rund i wszystko wskazywało, że za chwilę przeniesiemy się na drugą mapę. Tak się jednak nie stało. Amerykańska formacja zdołała urwać Vitality dwa punkty, przez co do przerwy mieliśmy wynik 13:2.

Po zmianie stron Liquid rozpoczęło comeback, który jednak mógł szybko się skończyć. Vitality zapewniło sobie osiem punktów mapowych przy wyniku 15:7 i wydawało się, że za chwile faktycznie Overpass się zakończy. Amerykanie nie złożyli jednak broni i obronili osiem punktów mapowych, doprowadzając do dogrywki. W tej Team Liquid było już bezwzględne i ostatecznie podopieczni dapsa wygrali 19:17.

Nuke (pick Vitality)

Drugą mapą był Nuke, który wybrali gracze Vitality. Ponownie od początku mogliśmy obserwować dominację Vitality, ale tym razem francusko-duńsko-izraelska formacja nie wypuściła prowadzenia. Vitality zgarnęło Nuke’a wynikiem 16:7 i o losach meczu miała zadecydować trzecia mapa.

Mirage (decider)

A tą był Mirage, który od samego był niezwykle zacięty. Obie drużyny szły łeb w łeb z lekką przewagą Teamu Liquid, który prowadził do przerwy 9:6. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i dalej obie drużyny były blisko siebie. Dopiero w końcówce Liquid złapało wiatr w żagle i to amerykańska formacja wygrała trzecią mapę wynikiem 16:12.

W półfinale IEM Katowice 2023 Team Liquid zmierzy się z G2. Spotkanie te zaplanowane zostało na sobotę na godzinę 19:30.