Respawn.pl

Liquid silniejsze od BIG

Autor: Daniel Ryszkowski

W inaugurującym ESG Tour Mykonos meczu zmierzyły się drużyny BIG oraz Liquid. Ostatecznie lepsi okazali się ci drudzy.

Spotkanie na mapie de_Overpass lepiej rozpoczęło BIG, które wygrało “pistoletówkę”, oraz dwie kolejne rundy. Na pierwszym fullu niemiecka formacja zaskakująco łatwo poradziła sobie z przeciwnikiem, szybko zmuszonym do zachowywania resztek wyposażenia. Przełamanie nastąpiło w kolejnej, piątej rundzie meczu. Mimo słabego ekwipunku, Amerykanom udało się wygrać. Od tego momentu nastał lepszy czas dla Liquid i po chwili mogliśmy obserwować remis 5-5. Sytuacja nie zmieniła się i do końca pierwszej połowy BIG ugrało zaledwie rundę.

Druga połowa rozpoczęła się od stanu 9-6 dla Liquid i podobnie jak wcześniej to BIG wygrało trzy pierwsze rundy. W kolejnych drużyny wymieniały się ciosami, by doprowadzić do remisu po 11. Po starciu wygranym przez Liquid nastąpiła dłuższa przerwa techniczna, po której do spotkania lepiej wrócili Amerykanie wygrywając kolejne cztery rundy. Ostatecznie BIG udało się jeszcze na chwilę wrócić, lecz całe spotkanie zakończyło się wynikiem 16 – 14 dla Liquid.