Respawn.pl

Strona główna » Liquid z nowym składem VALORANTA! Na pokładzie wicemistrzowie świata

Liquid z nowym składem VALORANTA! Na pokładzie wicemistrzowie świata

Autor: Marcin Kapusta

Znamy następców Nivery i ScreaMa w Liquid. Wakaty po braciach Benrlitom wypełnili byli gracze Gambit Esports i wicemistrzowie świata z 2021 roku!

We wrześniu bieżącego roku zawodnicy Liquid brali udział w Mistrzostwach Światach, gdzie odpadli na etapie ćwierćfinałów po porażkach z OpTic Gaming i Fnatic w dolnej drabince. Po tym turnieju w drużynie nastąpiło tąpnięcie w postaci zmian kadrowych. Swoje posady utracili Dmitriy “dimasick” Matvienko oraz dotychczasowy analityk, Mateja “qpert” Mijović. Z kolei dwa dni temu (tj. 10 listopada) bracia Adil “ScreaM” Benrlitom i Nabil “Nivera” Benrlitom postanowili kontynuować swoje kariery we francuskim Karmine Corp. Powstałe trzy luki w składzie Liquid wypełnili Saif “Sayf” Jibraeel, mający w swoim esportowym CV występy dla Guild Esports, a także byli reprezentanci M3 Champions Ayaz “nAts” Akhmetshin i Igor “Redgar” Vlasov, którzy w 2021 roku wywalczyli wicemistrzostwo VALORANT Champions pod banderą Gambit.

Jestem dumny, że stałem się częścią Liquid. To duża odpowiedzialność i jako IGL zrobię, co w mojej mocy dla zespołu. Mam nadzieję, że spełnię oczekiwania organizacji.” – stwierdził krótko Igor “Redgar” Vlasov za pośrednictwem Twittera. “Ekscytuje mnie fakt dołączenia do Liquid. Zawsze będę starał się dawać z siebie wszystko. Liczymy na wsparcie ze strony fanów.” – napisał z kolei Ayaz “nAts” Akhmetshin.

Podopieczni Emila “eMILA” Sandgrena zadebiutują w nowym zestawieniu podczas głównej fazy trzeciej odsłony Red Bull Home Groud. Turniej rozegra się w dniach 9-12 grudnia, a na liście uczestników znajdziemy chociażby BIG, FUT Esports czy Vitality Michała “MOLSIEGO” Łąckiego.

Aktualny skład Teamu Liquid wygląda następująco:

  • 🇫🇮 Elias “Jamppi” Olkkonen
  • 🇬🇧 Dom “soulcas” Sulcas
  • 🇷🇺 Igor “Redgar” Vlasov
  • 🇸🇪 Saif “Sayf” Jibraeel
  • 🇷🇺 Ayaz “nAts” Akhmetshin
  • 🇸🇪 Emil “eMIL” Sandgren (trener)
  • 🇬🇧 Jake “Bacon9” Lloyd (analityk)