Respawn.pl

Liquid zdecydowanym faworytem fazy Play-In? #MisjaKolonia

Autor: Maks Bartosik

Przyszedł czas na przedstawienie ostatniego uczestnika fazy Play-In IEM Cologne 2023 w ramach #MisjaKolonia. Mowa o Team Liquid, które na papierze jest najsilniejszą formacją w stawce. A jak będzie w rzeczywistości?

Transfery

Team Liquid nie próżnowało podczas letniej shuffli transferowej. Z zespołem pożegnali się Nitr0 oraz Elige, którzy byli z nim związani naprawdę długo. W ich miejsce zdecydowano się sprowadzić dwóch graczy z Europy – Patsiego oraz Rainwakera. Tym samym Liquid stało się reprezentantami europejskiej sceny CS:GO, żegnając się z Ameryką po wielu latach…

Forma

W nowym składzie Liquid zdążyło już rozegrać jeden turniej Tier1 – mowa oczywiście o BLAST Premier Fall. O ile początek w wykonaniu Yekindara i spółki był świetny, bowiem ograli G2 i FaZe, to potem było już zdecydowanie gorzej. W rewanżu z FaZe Liquid przegrało 0:2, by na koniec zmagań takim samym wynikiem ulec Astralis i ostatecznie zająć miejsca 7-9, przez co będą musieli zagrać w BLAST Premier Showdown.

Liquid faworytem fazy play-in? Czemu nie!

Co do pojedynku z Astralis, to szansa na rewanż pojawiła się niespodziewanie szybko. Już dzisiaj w pierwszym meczu w ramach fazy Play-In, Liquid będzie mogło się odegrać Duńczykom za wspomnianą porażkę. Tym razem jednak w formacie BO1. Faworyta w tym meczu będzie niezwykle ciężko wskazać i nie zdziwimy się, jeśli zobaczymy tu najbardziej wyrównane starcie pierwszej rundy fazy Play-In.

SKORZYSTAJ Z BONUSU 800 PLN: Obstawiaj mecze CS:GO na IEM Cologne 2023 ze specjalnym bonusem wynoszącym nawet 800 w BetX!

W tej samej części drabinki co Liquid i Astralis znalazły się także BIG i Apeks. Oba te zespoły są na papierze zdecydowanie słabsze niż Liquid, więc teoretycznie europejska formacja nawet przy falstarcie przeciwko Astralis, powinna dać sobie radę z awansem do głównej fazy. A w tej Liquid również będzie miało spore szanse na awans do play-offów i tak właśnie typujemy IEM Cologne 2023 w ich wykonaniu.

Wszystkie teksty z serii #MisjaKolonia znajdziecie tutaj.