Respawn.pl

Lista uczestników BLAST Premier Spring Showdown powoli się powiększa!

Autor: Marcin Kapusta

Lista uczestników wiosennej edycji BLAST Premier Showdown powoli się powiększa. Bezpośrednie zaproszenia trafiły w ręce Gambit, Heroic i FURII!

W kwietniu czeka nas bardzo ciekawy turniej, obładowany najlepszymi drużynami na świecie. W zawodach udział weźmie m.in. Astralis, Liquid, Vitality oraz G2 Esports. Wczoraj organizatorzy ujawnili kolejne trzy formacje, które plasują się w TOP12 rankingu HLTV. Mowa o Heroic, Gambit i FURII eSports.

Zespół prowadzony przez Abaya “Hobbita” Khasenova zaskoczył wszystkich w lutym, gdy zwyciężył IEM Katowice 2021, pokonując Virtus.pro w finale. Rosjanie niespełna dwa tygodnie temu odnieśli spory blamaż w Snow Sweet Snow 2, bowiem ulegli CPH Flames w ćwierćfinale. Z kolei Heroic otrzymało slota po imponujących wynikach nowego składu w 13. sezonie Pro Ligi. Duńczycy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie i obecnie posiadają bilans pięciu wygranych spotkań z rzędu. Ostatnie zaproszenie do etapu Showdown zgarnęła najwyżej notowana brazylijska drużyna – FURIA eSports. Latynosi ostatni raz pojawili się na serwerze niecały miesiąc temu w ramach turnieju IEM Katowice, którego zakończyli na 7/8. pozycji.

Aktualna lista uczestników BLAST Premier Spring Showdown prezentuje się następująco:

🇩🇰 Astralis 🇩🇰 Heroic 🇺🇸 Liquid 🇪🇺 G2 Esports
🇷🇺 Gambit Esports 🇧🇷 MIBR 🇧🇷 FURIA eSports 🇫🇷 Vitality
🇪🇺 OG Esports

BLAST Premier Showdown Spring odbędzie się w dniach 13-18 kwietnia, a szesnaście formacji powalczy o część z puli nagród wynoszącej 162 tysiące dolarów. Pozostałe wolne fotele zostaną obsadzone przez zwycięzców regionalnych kwalifikacji.