Respawn.pl

Logitech Zone Vibe 100 – bardzo funkcjonalne słuchawki!

Autor: Marcin Skrętkowicz
Logitech Zone Vibe 100

Logitech Zone Vibe 100 to już z kolei bezprzewodowe słuchawki dedykowane komunikacji podczas połączeń audio-wideo. W słuchawki posiadają mikrofon cechujący się technologią Beamforming. Logitech zapowiada Zone Vibe 100 także jako urządzenie do zastosowań takich jak słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów.

Logitech Zone Vibe 100 – bardzo funkcjonalne słuchawki!

Zone Vibe 100 posiada tu miękką w dotyku dzianinę (pałąk + pady) oraz piankę z pamięcią kształtu (pady), ale także 40-mm, pełnozakresowe przetworniki, które mają zapewniać pełne brzmienie basów, wyraźne soprany oraz niskie zniekształcenia. Warto jeszcze wspomnieć, że całość pracuje dzięki komunikacji Bluetooth 5.2, a jedno ładowanie akumulatora ma wystarczać na 20 h słuchania muzyki lub 18 h rozmów. Urządzenie pracuje ponadto z kodekiem AAC, a jeśli nie spodoba nam się jego fabryczne brzmienie, to zawsze możemy posłużyć się equalizerem, jaki oferuje wspomniane już oprogramowanie Logi Tune. Całość jest całkiem lekka, bo waży 185 g, występuje w kilku wersjach kolorystycznych: różowy, grafitowy oraz białawy (szary).

Specyfikacja techniczna Logitech Zone Vibe 100:

 • Wysokość: 183,0 mm,
 • Szerokość: 169,7 mm,
 • Głębokość: 73 mm,
 • Masa: 185 g,
 • Wysokość nausznika: 98,6 mm,
 • Szerokość nausznika: 75,4 mm,
 • Głębokość nausznika: 19,3 mm,
 • Mikrofon: dwa wielokierunkowe mikrofony MEMS z kierunkowym formowaniem wiązki i DSP,
 • Pasmo przenoszenia mikrofonu: 100 ~ 8 kHz,
 • Pasmo przenoszenia głośników w trybie rozmowy: 100 ~ 8 kHz,
 • Czułość głośników: 118 dB przy 1 mW przy 1 kHz,
 • Średnica membrany: 40 mm,
 • Akumulator: od 18 do 20 godzin w zależności od zastosowania,
 • Przewód USB-C: 1,5 m.

Słuchawki Logitech Zone Vibe 100 przychodzą do nas w kwadratowym opakowaniu wykonanym z kartonu. Na jego zewnętrznych stronach widzimy z jakim produktem mamy do czynienia wraz z najważniejszymi informacjami technicznymi. Po otwarciu pudełka w zasadzie wyjmujemy kolejny kartonik na którym trzymają się słuchawki. Z pozoru słuchawki Logitech Zone Vibe 100 wydają się być w sam raz dla wielu ludzi. Jest to lekka konstrukcja, ma cechy produktów i dla graczy oraz dla typowych słuchaczy muzyki.

Logitech Zone Vibe 100

Logitech Zone Vibe 100 2 scaled

W pudełku odnajdziemy jeszcze przewód USB-C do ładowania, etui podróżne oraz szereg dokumentacji. W przypadku etui to mamy tutaj do czynienia z zwyczajnym materiałowym workiem, który poza kurzem nie ochroni słuchawek przed niczym. Nie jest to fajne, plastikowe etui.

Po wzięciu słuchawek do ręki nie zaobserwujemy tandety. Jakość wykonania produktu jest na bardzo wysokim poziomie. To samo tyczy się przemyślanego układu klawiszy do sterowania zestawem. Same nauszniki wykonane zostały zostały z pianki, która zapamiętuję kształt, a sam pałąk nie powoduje nacisku na głowę. Sumarycznie po wielu godzinach na głowie nie odczuwałem żadnego dyskomfortu. Jedynie problem miałem z okularami ale w co do zasady to w każdych słuchawkach odczuwam to samo – mimo wszystko zbyt mocny nacisk do po prostu denerwuje.

Logitech Zone Vibe 100 4 scaled

Logitech Zone Vibe 100 5 scaled

Logitech Zone Vibe 100 6 scaled

Jak już poprzednio wspomniałem zastosowano tutaj przemyślany układ klawiszy do sterownia zestawem. Na prawej słuchawce jest przycisk play/pause. Natomiast na lewej mikrofon, który możemy schować (na mikrofonie znajduje się przycisk jego wyciszenia), złącze ładowania, włącznik połączony z suwakiem parowania, przycisk do odbierania i rozłączania połączeń oraz regulacja głośności.

Logitech Zone Vibe 100 7 scaled

Logitech Zone Vibe 100 8 scaled

Logitech Zone Vibe 100 9 scaled

Logitech Zone Vibe 100 10 scaled

Pomimo tego, że dorzucono (w sumie nie wiadomo po co) etui na słuchawki to nie są one przeznaczone dla osób podróżnych. Nie mają składanej konstrukcji co z pewnością będzie irytowało osoby ceniące w takich sprzętach ilość zajmowanego miejsca.

Słuchawki przeznaczone są dla użytkowników domowych, dlatego producent nie dodał tu trybu ANC czy innych ulepszeń dźwięku. Próżno więc szukać wyciszenia otoczenia zewnętrznego. Będziemy to słyszeć mimo, że słuchawki przywierają do głowy.

Słuchawki można bez problemu sparować i z nich korzystać bez udziału dodatkowych aplikacji, warto jednak zainstalować Logi Tune. To aplikacja dostępna na iOS oraz Androida, która pozwoli na sprawdzenie stanu naładowania baterii, aktualizację oprogramowania zestawu oraz ustawienie equalizera i szeregu funkcji pod kątem rozmów, takich jak poziom mikrofonu i samosłyszalność. W komputerze odpowiednikiem mobilnym będzie program Logi Tune Desktop. Warto dodać, że zestaw słuchawkowy Zone Vibe wykorzystuje natywne sterowniki komputera i nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania do działania – działa na zasadzie „plug and play”.

Logitech Zone Vibe 100 13 scaled

Logitech Zone Vibe 100 16 scaled

Logitech Zone Vibe 100 15 scaled

Podsumowanie Logitech Zone Vibe 100

Należy przyznać jedno.. Logitech Zone Vibe 100 to słuchawki bardzo uniwersalne. W porządku dla osób lubiących słuchać muzyki podczas spacerów, dla osób spędzających godziny na spotkaniach biznesowych przed laptopem jak i również dla typowych graczy. Co prawda nie są wybitne w tych wszystkich polach po prostu są dobre.

W mojej ocenie z słuchawek będą bardzo zadowolone osoby lubiące uniwersalność. Idąc do pracy słuchają muzyki czy podcastów, w pracy rozmawiają godzinami na spotkaniach, a w domu spokojnie odpalą CS i pograją. Są mega wygodne w każdej z tych sytuacji dawno takich słuchawek nie miałem na głowie – pomimo, że używam G Pro X 2.

Minusem oczywiście cena.. w momencie pisania niniejszej recenzji słuchawki dostępne były za około 450 PLN. To kawał dobrego pieniądza i tutaj oczekiwałbym na jakieś promocje do 300 PLN bo inaczej jest to naprawdę wyrugowana cena i do tego brak ANC. Gdyby ten ANC był to zmieniłbym zdanie w kwestii ceny ale wiemy, że Logitech się ceni i nigdy nie był przystępny cenowo.

ZOBACZ NASZE INNE RECENZJE! 

Sprzęt w postaci Słuchawek Logitech Zone Vibe 100 do recenzji został dostarczony przez firmę Logitech lub firmę marketingową/PR’ową zajmującą się daną marką na rynku polskim. Portal Respawn.pl za tę recenzję przyjął gratyfikacji w postaci recenzowanych słuchawek. Firma nie miała żadnego wpływu na opinię wystawioną przez portal Respawn.pl oraz nie miała wpływu na autora niniejszej recenzji. Autor rozumiany jako redaktor portalu Respawn.pl